reklama

Microsoft odepisuje 7,6 miliardy dolarů a snižuje pracovní pozice o dalších 7 800

Microsoft odepisuje 7,6 miliardy dolarů a snižuje pracovní pozice o dalších 7 800
2015-07-10T09:13:57+02:00
• 10. 7. 2015

Po příchodu Satya Nadella, aktuální CEO společnosti, nastaly velké změny. Nový šéf nelenil a do své práce naskočil velmi rychle. Jen za minulé období, které skončilo letos v dubnu, bylo odepsáno 18 000 pracovních pozic a utraceno 7,2 miliardy dolarů, a to jen za obchodní transakci se společností Nokia. Nyní mají přijít další škrty, bohužel i v řadách zaměstnanců.

microsoft-building-logo2-1920

Ovšem to není ani zdaleka jediné, co náš může čekat. Z emailu, který naleznete ve zdroji článku, lze soudit mnohé, ale zajímat nás může následující. Zaprvé – celoplošně se bude propouštět, dohromady se jedná o snížení 7 800 pozic. Zadruhé – společnost vydá dalších 7,6 miliardy dolarů. Což je znatelně více, než za obchodní transakci v minulém období. Zatřetí – portfolio telefonů se pravděpodobně sníží.

Poslední bod je však nejzajímavější. Nikde není přesně psáno, že už neuvidíme tolik lumií, nicméně část věty – „více efektivní a lépe zaměřené portfolio telefonů“, říká celkem jasně, co se asi bude dále dít. Microsoft chce zřejmě s novým systémem přinést i nová zařízení na úrovni vlajkových lodí jiných společností, která by konečně naplno zaujala větší část uživatelů, než tomu bylo doposud.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim