Googlu ujíždí vlak s mobilními platbami, ale chce to změnit

Googlu ujíždí vlak s mobilními platbami, ale chce to změnit
2015-02-21T09:46:08+02:00
• 21. 2. 2015

Apple představil své řešení placení mobilním telefonem v běžných obchodech, čímž odstartoval další závod, který by se měl odehrát v tomto roce. Služba Apple Pay zatím funguje jen v USA, ale těší se velkému zájmu a je dosti využívaná, jak jsme se nedávno dozvěděli. Zatím bychom mohli tuto službu hodnotit jako úspěšnou a velmi konkurenceschopnou. Avšak jsou na trhu jiné firmy, které v tomto odvětví podnikají již delší dobu.

Screenshot (73)

Konkrétně Google si pohrává s mobilními platbami už 4 roky. Právě v roce 2011 byla představena aplikace a služba Google Wallet, díky které mohou uživatelé v USA platit u obchodníků. Bohužel po tak dlouhé době jsme se nedočkali nějakého většího rozšíření. Google Wallet z našeho pohledu spíše stagnuje a je docela možné, že tuto službu zastíní Apple Pay.

Nejnovější informace se ale zmiňují o znovu nastartování Google Wallet. Tentokrát se má Google zaměřit na rozšíření spolupráce s nejrůznějšími subjekty – banky, operátoři, výrobci. Dokonce se má vést jednání s Visa a Mastercard. Cílem je přinést Google Wallet mezi masy. Právě s tímto plánem má být spojený restart, který by se měl konat na letošní konferenci Google I/O.

Google má šanci konkurovat Apple Pay, ale nejvíce bude záležet, která společnost přinese svůj typ placení do celého světa, nebo aspoň do většího počtu zemí. Například naše země je stále čistým a nepopsaným papírem. Sice zde máme některé projekty na placení skrze mobil, ale nedá se bavit o masovém rozšíření.

Zdroj: androidcentral.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat