reklama

Dotekománie doporučuje #80 – píšeme efektivněji a rychleji iOS, Android

Dotekománie doporučuje #80 – píšeme efektivněji a rychleji [iOS, Android]
2015-02-21T15:30:21+02:00
• 21. 2. 2015
1

Do našich chytrých zařízení můžeme instalovat mnohé vychytávky, jež vylepšují jejich používání. Jednou z cest, jak zrychlit práci na vašem zařízení, je instalace alternativní klávesnice, která je většinou mnohem propracovanější a nabízí několik desítek funkcí navíc. My se dnes na jednu z takových podíváme.

 unnamed (2)_result

Donedávna byla změna klávesnice možná pouze na operačním systému Android, s příchodem iOS 8 se konečně dočkali i uživatelé produktů Apple. Swiftkey patří k jedněm z nejlepších klávesnic, jaké vůbec existují. Predikce u této klávesnice je na špičkové úrovni, o tom se sami přesvědčíte během pár dnů používání. Tato klávesnice umožňuje spoustu nastavení počínaje změnou vzhledu a konče ukládáním nastavení a predikce do osobního cloudového úložiště.

unnamed (1)_result unnamed (3)_result unnamed_result

Témata pro klávesnici přibývají neustále, jelikož některé z nich vývojáři poskytují za menší poplatek, i přesto je však na výběr mnoho těch, které jsou zdarma. Skvělou funkcí Swiftkey je ukládání predikcí do cloudu, když nainstalujete Swiftkey na jiné zařízení se svým Google účtem, automaticky dojde k synchronizaci a vy se nemusíte starat o žádné opakující se nastavování. Synchronizace umožňuje odstranění všech uložených dat v cloudu, nastavení intervalu synchronizace a další. Další důležitou součástí je jazykový balíček, díky kterému bude predikce a oprava překlepů rychlá, aniž byste museli složitě slovo znovu přepisovat do správné podoby.

unnamed (4)_result unnamed (5)_result unnamed (6)_result

Nastavit si můžete taktéž rozvržení kláves, kde se dá zvolit zapnutí nebo vypnutí zobrazení pomocných šipek pro přesouvání kurzoru, poté zapnutí znaků s diakritikou při dlouhém stisku apod., dobrá možnost je i vypnutí zvuků včetně vibrací, pokud vám nevyhovuje odezva při každém klepnutí na klávesu.

Funkci, kterou musím vyzdvihnout, je Flow. Díky ní se stane psaní opravdu bleskové. Jednoduše musíte na klávesnici přejet jedním tahem písmena, jež jsou obsažena ve slově, které chcete napsat. Následně dojde ve vrchním řádku k nabídce tří slov, pokud se zrovna nepredikovalo vámi chtěné přímo do textu, tudíž odpadá zdlouhavé ťukání na písmena. V nastavení pro pokročilé nalezneme položky dokončování slov, rychlou tečku dvojitým stiskem mezerníku, automatické psaní velkých písmen atd.

Jako bonus si vývojáři připravili statistiky, pomocí nich zjistíte, jaká je vaše efektivita psaní, kolik ušetřených klepnutí jste se Swiftkey již dosáhli, a spousty dalších.

Swiftkey lze doporučit všem uživatelům, kteří chtějí zrychlit své psaní na svém mobilním zařízení. Swiftkey je k dostání pro oba operační systémy zcela zdarma.

logo-app SwiftKey Keyboard SwiftKey Zdarma ANDROID logo-app SwiftKey Keyboard Zdarma iOS

reklama
reklama

Lukáš Guhl

Student Vysoké školy IT. Fanoušek operačních systémů Android, iOS a všech mobilních zařízení celkově. Testuje pro čtenáře desítky aplikací týdně, které doporučuje ve svém seriálu Dotekománie doporučuje. Často lidem zdarma opravuje telefony a rád šíří informace o skvělých fintách pro Android. Na svém G+ profilu často zvěřejňuje tipy a vychytávky včetně slevových kódů a slev obchodů.

Komentáře

Petr Adamíra (WapDrak)

25. 7. 2016, 2:24
Android aplikace

Vyzkoušel jsem opravdu mnoho klávesnic, tahle je nejlepší. Naprostá spokojenost

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim