reklama

iOS 8 je již na 68 procentech Apple zařízení

iOS 8 je již na 68 procentech Apple zařízení
2015-01-08T09:50:06+02:00
• 8. 1. 2015
1

Od vydání nové verze operačního systému iOS s číslovkou osm uběhlo téměř půl roku. Jeho procentuální zastoupení v rámci iOS zařízení roste, ale mnohem pomaleji než u předchozích verzí. Nyní verze 8 dosáhla na téměř tři čtvrtiny podílu. Znatelný podíl zařízení se sedmou verzí však stále zůstává.

podil

Systém iOS 8 momentálně zabírá 68 procent iOS zařízení. V polovině listopadu mělo tuto verzi nainstalovanou 56 procent a v prosinci před Vánocemi to bylo 64 procent. Nárůst na nynější hodnotu ani nemusí být způsoben tím, že by lidé aktualizovali svá starší zařízení, ale zvýšením počtu nových iPhonů 6 s již předinstalovaným iOS 8. Starší iOS 7 se drží na 29 procentech zařízení. Dřívější verze systému dají dohromady 4 procenta. Pokud pak sečteme všechny tyto podíly, dostaneme 101 procent. To je způsobeno zaokrouhlováním u x,5 procent nahoru.

Podíl nejnovější verze potvrzují i  další analytické společnosti. Vloni Apple s aktualizacemi slavil větší úspěchy, ve stejnou dobu před rokem bylo iOS 7 již na 78 procentech zařízení. Vysoký podíl právě této verze může být způsoben velikostí updatu a vyžadovaným místem pro jeho provedení. Na některých telefonech bylo vyžadováno i kolem 8 GB volného místa.

IMG_1474 IMG_1048 IMG_1471
Verze iOS 8 přinesla například podporu widgetů v notifikační liště, klávesnic třetích stran a rychlou odpověď.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Podle grafu má Apple iOS na 101 procentech zařízení. Holt lepší oddíl :-D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim