reklama

To nej z uplynulého týdne #48 – Android One, Mobilní TV a nabíjení pod 30 sekund

To nej z uplynulého týdne #48 – Android One, Mobilní TV a nabíjení pod 30 sekund
2014-11-30T17:46:26+01:00
• 30. 11. 2014

Nové patentové války na dohled

Dnes již nikoho nepřekvapí, že se výrobci žalují navzájem kvůli podobnosti zařízení nebo obsaženými funkcemi. V mobilním světě jsme si zvykli na nejrůznější přestřelky. Zdá se, že by do podobných válek chtěli vstoupit i výrobci běžných hodinek, kterým se nelíbí kopírování ciferníků u chytrých hodinek.

watches

Mobilní TV od T-Mobile

Operátor T-Mobile spustit beta testování své mobilní televize. My jsme vyzkoušeli tuto novinku a zatím ji můžeme hodnotit kladně. První postřehy a zkušenosti si můžete přečíst v našem článku.

Screenshot (60)

Galaxy S5 se prodalo méně než Galaxy S4

Samsung zřejmě stojí před problémem, který se týká aktuálního top modelu. Ten se nesetkal s očekávaným úspěchem. Máme se snad těšit na větší změnu strategie, která by mohla přinést svěží vítr do portfólia korejského výrobce?

Samsung Galaxy S5 - Heart Rate Senzor

Nabití baterie během půl minuty

Ačkoliv bychom si přáli větší kapacity baterií u smartphonů a tabletů, tak se zřejmě dočkáme trochu odlišné vlastnosti. V roce 2016 bychom měli nabít baterii pod 30 sekund, což by zajisté přineslo určitý komfort.

A lab worker disconnects from a charger a mobile phone at headquarters of StoreDot in Tel Aviv

Android One v Evropě

Nejnižší řada smartphonů s čistým systémem Android se objevuje na evropském trhu. Zatím je v nabídce jen jeden model, ale zřejmě přibudou další. Bohužel mají silnou konkurenci v podobě čínským modelů.

51tkribwy-L._SL1000_

DevFest Praha 2014

Minulý týden se odehrál největší vývojářský festival v ČR a SR. Pokud jste na něm chyběli, můžete si přečíst naše zhodnocení, nebo se podívat na přednášky a workshopy ze záznamů.

14 - 1 (1)

iPady zaznamenají pokles v prodejnosti

To aspoň vyplývá z analýzy, která uvádí, že letos nedojde k překonání rekordů, jenž byly stanoveny předchozím modelem. Nemělo by se jednat o výrazný pokles.

2608945_ipad_air_2-6

Nedokonalosti Androidu 5.0 – díl třetí

Android 5.0 čím dál více potřebuje opravnou aktualizaci. Objevují se další nedodělky a chyby, které již mohou více vadit uživatelům. Snad Google brzy vydá Android 5.0.1 nebo 5.1.

large

APLIKACE A HRY – NOVINKY A AKTUALIZACE

Nepřehlédněte: To nej z uplynulého týdne #47 – Nedokonalý Android 5.0 a návrat Nokie

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim