reklama

Windows Phone Store překonal hranici 255 000 aplikací

Windows Phone Store překonal hranici 255 000 aplikací
2014-06-25T09:04:26+02:00
• 25. 6. 2014

Na konci minulého roku společnost Microsoft slavila překonání 200tisícové hranice u aplikací v obchodě Windows Phone Store. Dnes takřka po půl roce by měl americký gigant nabízet přes 255 tisíc aplikací, což je dokonce o něco více než konkurenční Amazon Appstore. Amazon nedávno během představení prvního telefonu s názvem Fire Phone oznámil, že uživatelé mají k dispozici více než 240 tisíc aplikací. Ačkoliv nejde o žádný markantní rozdíl, na srovnání s obchody od Applu nebo Googlu stále nemají.

Windows Phone Store

K této příležitosti Microsoft zveřejnil slušnou řádku čísel, kde uživatelé systému Windows Phone mají tedy na výběr z více než 255 tisíc aplikací, které mají dohromady 10 milionů stažení denně. K tomu navíc každý den přibývá zhruba 500 nových aplikací. Do programu určeného pro vývojáře aplikací bylo do dnešního dne zaregistrováno 510 tisíc vývojářů, do nichž v Redmondu vkládají velké naděje při dalším rozvíjení obsahu pro obchod s aplikacemi.

Přitom za pouhého půl roku došlo k 45% nárůstu nových vývojářů pro systém Windows 8 a 38 % nových vývojářů přibylo se zájmem o vývoj aplikací. V blízké budoucnosti lze předpokládat rapidní navýšení počtu aplikací, ale s jakýmkoliv ohrožením výše zmíněných velikánů nemusíme v následujících měsících počítat. Nicméně bude zajímavé sledovat souboj s Amazonem.

Zdroj: arnnet.com.au

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim