reklama

„Google Gesture“ – až moc dokonalý projekt nepocházející od Googlu

„Google Gesture“ – až moc dokonalý projekt nepocházející od Googlu
2014-06-25T09:30:26+02:00
• 25. 6. 2014

Google Překladač již nějakou dobu existuje a mnozí jej využívají téměř nepřetržitě. Nyní je zde nový koncept, jenž přináší možnost překladu znakové řeči s pomocí dvojicí pásků na pažích. Pásky jsou schopny sledovat pohyby a gesta nositele. Systém následně v reálném čase překládá vše do mluveného slova. Projekt získal název Google Gesture. Sami se podívejte, jak dokonale to vypadá.

Systém funguje díky struktuře lidského těla a elektromyografie (sledování elektrické aktivity ve svalech). Svaly, jež ovládají každý kloub v prstech a zápěstí, vedou zpět k předloktí a elektronické snímače zachytí všechny pohyby. Poté odesílají data k vyhodnocení a okamžitému překladu.

Zní to vše jako dokonalá technologie a mnohé weby psaly o této novince jako o přelomovém způsobu komunikace. Vše bylo podpořeno vyjádřením, že systém je vyvíjen studenty z Berghs School of Communication ze Stockholmu ve spolupráci se společností Google

Bohužel se nejedná o reálnou službu ani produkt. První indícií, že se jedná o výmysl, bylo umístění videa. Proč by video k projektu bylo prezentováno na konkurenčním portálu Vimeo, když Google má Youtube. Google Gesture je jen výtvor studentů marketingu, tudíž se jedná o smyšlený.

Na druhou stranu se vše jeví reálně a možná by současné technologie mohly něco podobného umožnit. Snad se někdy dočkáme.

Zdroj: androidcentral.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim