reklama

Google možná změní ikony svých aplikací

Google možná změní ikony svých aplikací
2014-04-13T20:45:33+02:00
• 13. 4. 2014
6

Můžeme si všimnout, že za posledních několik týdnů se objevilo větší množství spekulací kolem připravovaných novinek od Googlu. Na oficiální potvrzení nebo vyvrácení si budeme muset počkat až do vývojářské konference Google I/O 2014. Tudíž raději berme všechny informace s rezervou.

Již jsme mohli nahlédnout, jak by mohl vypadat nový Kalendář, Gmail nebo rovnou pozměněné prostředí. Tentokrát web AndroidPolice získal od anonyma, který je obeznámený se situací v Googlu, snímek obrazovky, kde jsou vidět nové ikony pro aplikace od Googlu.

Redaktor Liam Spradlin podotýká, že důvodem může být sjednocení ikonek mezi webovými formami služeb s těmi mobilními. Rozdílu si můžeme všimnout například u Gmailu.

nexusae0_image_thumb18

Webová ikona vs. mobilní

Novou podobu můžete vidět na levém obrázku. Údajně tento styl získal označení „Moonshine“ (měsíční svit). Vedle něj je vidět srovnání ve třech sloupcích. V prvním jsou verze pro web, ve druhém pro Android a v třetím jsou nové ikony.

nexusae0_wm_Screenshot_2014-04-12-17-58-41_thumb1 nexusae0_comparicon_thumb3

Zdroj také podotýká, že se nejedná o finální verzi a může dojít ke změnám. Pokud se tedy jedná o pravdivé informace, lze očekávat změnu guidlines pro vývojáře, kteří asi budou měnit podobu svých ikon pro aplikace.

Stále se jedná o spekulace a s stoprocentní jistotu budeme mít až po vývojářské konferenci Google I/O 2014.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Bananisin

13. 4. 2014, 21:13

Fascinuje mě, co vše může hýbat světem :) Jdu si zažádat o nové rodnė číslo, protože se mění ikony! Chápejte I K O N Y se mění !!!

Jan Polášek

13. 4. 2014, 21:22

Jenže toto je evidentně příprava na kompletní změnu designu a design guidelines Androidu. Podle mě není náhoda, že se v době, kdy byly leaknuty screenshoty z nového kalendáře (http://dotekomanie.cz/2014/04/novy-google-kalendar-pro-android-unikaji-snimky-obrazovek/) a gmailu, se objeví i nové ikonky. A kompletní překopání designu nejpoužívanějšího OS na světě je podle mě celkem důležitá novinka, o které má cenu informovat.

„Nejpoužívanější OS na světě“ Tak určitě :-D

má pravdu, že je nejpoužívanější, kecy měj až po tom co znáš fakta

Radim Jevický

14. 4. 2014, 0:41

Prostě další jablíčkář… není co dodat :)

Jan Polášek

16. 4. 2014, 20:29

Ale on opravdu je nejpoužívanější. Už před nějakou dobou předehnal Windows a o ostatních platformách nemá smysl mluvit, protože co do počtu zařízení nemají konkurenci.

Příště si doporučuju zjišťovat fakta dřív, než se začneš vysmívat.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim