Flippypad pro Projekt Ara – koncept herního modulu

Flippypad pro Projekt Ara – koncept herního modulu
2014-04-28T08:18:40+02:00
• 28. 4. 2014
3

V budoucnu si možná už nebudeme kupovat každý rok nový smartphone, ale jen modul, který nám vylepší stávající zařízení. Aspoň takto by se dal popsat Projekt ARA, který byl původně pod záštitou společnosti Motorola. Nyní jej má na starost kompletně Google a dokonce se dočkal i vlastní konference.

Nedávno bylo představeno první MDK pro vývojáře a výrobce a například Toshiba již ukázala, jak by se dal využít konkrétní modul ze smartphonu v chytrém nositelném příslušenství. Samozřejmě se najdou postupně i další společnosti, jenž budou vytvářet specifické moduly.

Mohly by se inspirovat u designéra Samuela Herba, jelikož navrhl herní modul Flippypad pro projekt ARA. V podstatě se jedná o upravený gamepad, jenž je vybaven o zásuvný modul. Najdeme zde tlačítka ABXY, D-Pad, dva ploché joysticky a na zadní straně se nachází L a R tlačítka. Sám dodává, že by Flippypad mohl být vybaven o další baterii, aby zbytečně nevyčerpával smartphone.

tumblr_n490sze0Ta1rz9inho1_1280

Kromě jednoznačného zaměření na hry zde bude ještě další funkce. Flippypad bude v zavřeném stavu chránit displej. Samozřejmě největší výhodou bude jeho odnímatelnost, když jej nebudete potřebovat.

Zároveň by mohli někteří výrobci vytvořit podobné příslušenství v podobě QWERTY klávesnice. V tomto případě jsou možnosti takřka neomezené a modulární smartphony čekají jen na nápady designérů a běžných lidí.

Zdroje: ubergizmo.com, cultofandroid.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jiří Doubravský

29. 4. 2014, 12:26

budete mě mít za skeptika, ale pořád v tom vidím spíš takovou logickou hru „Unblock ME“ kde ty různě velké bloky nikdy vedle sebe nepasujou tak jak bych zrovna potřeboval :-) a s tímhle vyměňováním bloků za pochodu (gamepad za kameru nebo gps? v kapse pro jistotu moduly kamery všech velikostí a záložní minimodul s baterií, který dám dočasně místo modulu NFC aby se telefon při následné výměně gamepadu za hlavní baterii zbytečně nevypnul) ale snad to bude praktičtější než si to teď maluju.

TakeruDavis

15. 5. 2014, 16:24

Neviděl bych v tom zas až takový problém. Sehnal bych si akorát klávesnici, kterou bych za Flippypad vyměnil, když zrovna nebudu hrát. Ve výsledku by tedy oba moduly byly víceméně srovnatelné.
A co se napájení týče, tak hlavní rám telefonu má obsahovat vlastní baterii, která má právě na tyto výměny napájení krátkodobě zastoupit.

Adam Dvořák

28. 4. 2014, 20:42

Tento nápad sponzoruji již od PhoneBlocks :) Doufám, že to dotáhne daleko.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat