reklama

Google nechce dual-boot zařízení s Windows

Google nechce dual-boot zařízení s Windows
2014-03-10T09:00:45+02:00
• 10. 3. 2014

Zahraniční server DigiTimes přinesl zprávu, že společnost Google nesouhlasí u jedné z novinek od Asusu s nasazením možností výběru operačního systému mezi Androidem a Windows. Přitom podobných zařízení na letošních ročnících veletrhů CES nebo MWC jste mohli vidět v nepřeberném množství. V Mountain View tedy zřejmě stavějí do popředí obchodní plány před otevřeností platformy Android, což možná některé nepřekvapí vzhledem k prodejním číslům svého konkurenta.

Google Microsoft

Na tchajwanského výrobce údajně vynakládají tlak, aby prodejní plán s modelem Transformer Book Duet TD300 ještě o neupřesněnou dobu odložil. Tento hybridní tablet by měl být schopen běžet na systému Android společně s Windows 8.1, kterému může vyšší prodejnost na úkor Androidu jenom více prospět. Jakým způsobem z toho problému Asus vybruslí, doposud neobjasnil, i když obě strany pravděpodobně neuspokojí.

Microsoft cestu Androidu částečně nedávno otevřel při představení Nokie X, přičemž navíc od minulého roku nabádají své partnery k výrobě chytrých telefonů s možností dual-boot. Každopádně Google si zaslouží plné pochopení, když přihlédneme k tomu, že vozit konkurenci na vlastním úspěchu není zrovna smysluplné.

Zdroj: digitimes.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat