reklama

Launchery pro Android – rekordní nárůst za první čtvrtletí

Launchery pro Android – rekordní nárůst za první čtvrtletí
2014-03-10T08:00:51+02:00
• 10. 3. 2014

Android od Googlu je otevřený operační systém, který vám dovoluje, abyste si jej modifikovali, jak jen chcete. Některé úpravy vyžadují hlubší zásah do systému, ale ty základní zvládne kdokoliv, kdo má přístup do Obchodu Play. Díky tomu si získal prvenství nad ostatními platformami, které podobné možnosti nenabízejí.

Jednoduchou instalací launcheru můžete změnit vzhled a chování systému. V současnosti si můžete nainstalovat i Google Launcher, ale je bohužel omezen na několik zařízení. Kromě toho najdete i takové, které imitují vzhled iOS nebo Windows Phone. Pak tu máme samostatnou kategorii takzvaně chytrých launcherů, které přizpůsobují svůj vzhled na základě vašeho chování.

Growth in Peronalization Apps for Android-resized-600

Společnost Flurry vydala zprávu zaměřující se na růst využití launcherů. Za první kvartál tohoto roku, který ještě není ukončen, vzrostl podíl těchto aplikací na dvojnásobek oproti celému předchozímu roku.

Musíme přihlédnout i k tomu, že data vycházejí ze vzorku 30 miliónů uživatelů v USA, od kterých získává informace. Tak trochu by se dalo z této statistiky odvodit, že je zde potenciál ještě na větší růst. Ostatně ne každý má nainstalovanou aplikaci měnící vzhled systému.

Zdroj: blog.flurry.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim