reklama

Nokia X s Androidem ukazuje uživatelské rozhraní aktualizováno

Nokia X s Androidem ukazuje uživatelské rozhraní [aktualizováno]
2014-02-20T12:30:26+01:00
• 20. 2. 2014
1

Aktualizováno 20.2.

Oficiální uvedení první Nokie s Androidem se má konat již za čtyři dny na veletrhu MWC. Dnes jsme dočkali dalších snímků tohoto modelu, které nám ukazují uživatelské prostředí. Již dříve jsme viděli na některých snímcích značně upravené rozhraní po vzoru Windows Phone. Na nových fotografiích vidíme opět základní obrazovku a pravděpodobně také možnost zmenšování dlaždic.

gsmarena_003 gsmarena_004

Pod položkou Store se nejspíš nebude ukrývat Google Play, ale vlastní obchod Nokie. Google Mapy v systému nahradily HERE mapy od Nokie, které mají přijít s bezplatnou navigací pro jeden stát (pravděpodobně vždy ten, ve kterém model zakoupíte). Nokia X se má objevit, jak ve variantě Dual-SIM, tak i v jednosimkové verzi. Cena má být u obou dvou verzí velmi podobná – pod 85 eur.

gsmarena_001 gsmarena_002

Původní článek 19.2.

Nokia si údajně pohrává se systémem Android již dva roky, ale až v poslední době se ukazují spekulace nasvědčující brzkému představení. Do této chvíle jsme mohli slyšet o levném modelu nesoucí označení Nokia Normandy (Nokia X). Ne dlouho na to se objevily i první specifikace, ale mohlo se jednat o prototyp, který nemusí být představen.

nok-x

V tomto týdnu se například ukázala fotografie, jež má být pořízena smartphonem od finského výrobce se systémem Android. Aspoň tomu nasvědčují EXIF informace daného snímku, ale je známo, že se dají jednoduše podvrhnout. Pokud se jedná o autentickou fotografii, Nokia Normandy bude mít 5MPx zadní foťák.

gsmarena_001 (7)

Zatím nic ale přímo nenasvědčovalo tomu, že by se Nokia odhodlala k představení zařízení se systémem od Googlu.

V tomto týdnu se začaly dít změny v rámci sociálních sítích finského výrobce. Dočkali jsme se přebarvení do zelena, což je barva Androidu. Může se jednat jen o náhodu, ale o tom si rozhodněte sami.

Screenshot_340

Před a po

V tuto chvíli je nazpět v původních barvách, ale i tak tato změna zapříčinila povyk v některých médiích. Další náznaky se nacházejí v pozvánkách, které byly zasílány novinářům nebo publikovány na sociálních sítích. Níže můžete vidět některé z nich.

gsmarena_003 (3) gsmarena_002 (8) gsmarena_001 (8)

Opět zde můžeme vidět dominující zelenou barvu a některých obrázcích je k vidění i X. Právě toto písmeno má být obsaženo ve finálním názvu smartphonu Nokia Normandy. Poslední náznak se nachází na oficiálních stránkách Nokie, kde probíhá odpočítávání do uvedení novinek.

webcast_632x432

Dočkat bychom se měli v pondělí 24. února v 8:30 ráno na veletrhu MWC v Barceloně.

Zdroje: gsmarena.com, gsmarena.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Honza Kopecký

20. 2. 2014, 18:41

Za tu cenu to bude asi pořádný low-end. Ale svitla naděje fanouškům Nokie – root.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim