reklama

Apple chce zařadit do patentového sporu Galaxy S4

Apple chce zařadit do patentového sporu Galaxy S4
2013-05-15T08:45:41+01:00
• 15. 5. 2013

V minulém roce jsme byli svědky jednoho z nejzásadnějších soudních verdiktů v dějinách mobilního průmyslu. Společnost Apple vyhrála nad Samsungem a výsledkem byla pokuta ve výši jedné miliardy dolarů. Od té doby se změnilo několik věcí a celý spor do jisté míry stále pokračuje. Ovšem už tehdy jsme se mohli dozvědět, že se připravuje druhé kolo, které je plánované na rok 2014. Mohli jsme si myslet, že se obě strany budou přít o patenty, které mají být porušovány u starších zařízení korejského výrobce.

gsmarena_001 (9)

Nikdo by nečekal, že by Samsung riskoval a zahrával si s patenty u nejnovějšího top modelu Galaxy S4. Právě tento smartphone se těší velkému zájmu a netrpělivě se očekávají první čísla z prodejů. Korejská společnost má vysoká očekávání, ale nyní se zdá, že tento mobil přinese i jistá trápení. Konkrétně jde o již zmíněný spor, který se odehraje v roce 2014. Apple chce do celého soupisu zařadit i Samsung Galaxy S4, jelikož se domnívá, že toto zařízení porušuje jeho patenty. Zatím ještě není jisté, jestli se tento top model objeví v seznamu zařízení v daném soudním sporu. V tuto chvíli se zatím jedná o 22 mobilů a tabletů. Zde je kompletní seznam:

Samsung Admire, Samsung Captivate Glide, Samsung Conquer 4G, Samsung Dart, Samsung Exhibit II 4G, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy Note 10.1, Samsung Galaxy Note II, Samsung Galaxy Player 4.0, Samsung Galaxy Player 5.0, Samsung Galaxy Rugby Pro, Samsung Galaxy S II, Samsung Galaxy S II Epic 4G Touch, Samsung Galaxy S II Skyrocket, Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus, Samsung Galaxy Tab 8.9, Samsung Galaxy Tab 2 10.1, Samsung Illusion, Samsung Stratosphere a Samsung Transform Ultra.

Pokud by se tak stalo, Galaxy S4 bude 23. zařízením v celém sporu. Ovšem ani Samsung nechce být stranou a pro spor má nachystaná zařízení, která mají porušovat jeho patenty. Zde je seznam zařízení a služeb v případě žaloby od Samsungu:

Apple iPhone 3G, Apple iPhone 3GS, Apple iPhone 4, Apple iPhone 4S, Apple iPhone 5, Apple iPad, Apple iPad 2, Apple iPad 3, Apple iPad 4, Apple iPad mini, Apple iPod Touch (5. generace), Apple iPod Touch (4. generace), Apple iPod Touch (3. generace), Apple MacBook Pro, Apple iMac, Apple Mac mini, Apple Mac Pro, Apple iTunes, Apple iCloud, Apple TV (3. generace) a Apple TV (1. generace).

Ačkoliv se tedy můžeme těšit na další největší patentový spor, který započne příští rok, netušíme, kdy se můžeme těšit na verdikt. Klidně se můžeme dočkat až v roce 2015 a zatím je těžké odhadovat jakýkoliv výsledek. Na druhou stranu nás zajímá, jaké patenty porušuje Galaxy S4.

Zdroje: sammobile.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim