reklama

BlackBerry představilo model Q5

BlackBerry představilo model Q5
2013-05-15T07:30:02+01:00
• 15. 5. 2013

Firma RIM se nedávno přejmenovala na BlackBarry a stalo se to při představení modelů Z10 a Q10. Právě tyto smartphony mají vrátit společnost na výsluní, ale nyní je již jisté, že se nebude opírat jen o dva mobily. Na konferenci BlackBerry Live 2013 byl představen nejlevnější nový model, který se nese název Q5.

gsmarena_001 (10)

Ačkoliv zatím neznáme koncovou cenu, mělo by se jednat o levný model. Samotné specifikace jsou na nižší úrovni než u Q10, ale jedná se prakticky o stejný typ smartphonu. Opět nás zde čeká QWERTY klávesnice, ale v trochu pozměněném designu. Displej Q5 má 3,1palcový panel s rozlišením 720 x 720 pixelů s využitím technologie LCD. Výkon bude zajišťovat o něco slabší procesor, než jaký je použit u Q10. Tudíž zde najdeme dvě jádra s taktovací frekvencí 1.2 GHz.  Na zadní straně najdeme 5MPx foťák a na přední straně je 2MPx kamerka pro videohovory.

gsmarena_002 (3)

Samotná baterie nenĂ­ vyjĂ­matelná a jejĂ­ kapacita je 2100 mAh. InternĂ­ paměť dosahuje pouze na 8 GB, ale naštÄ›stĂ­ zde najdeme slot na microSD karty. V souÄŤasnosti se tento model chystá na trhy do Evropy, na StĹ™ednĂ­ VĂ˝chod, do Afriky, Asie a JiĹľnĂ­ Ameriky. Prodej by mÄ›l bĂ˝t zahájen bÄ›hem ÄŤervence tohoto roku. V základu bude dostupnĂ˝ ve ÄŤtyĹ™ech barevnĂ˝ch variantách – ÄŤerná, bĂ­lá, ÄŤervená a rĹŻĹľová.

Zdroje: gsmarena.com, gsmarena.com, theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim