reklama

Snapdragon 400 a 200 získávají konkrétnější specifikace

Snapdragon 400 a 200 získávají konkrétnější specifikace
2013-02-22T08:40:21+01:00
• 21. 2. 2013

Na začátku tohoto roku jsme se mohli podívat na první specifikace nové rodiny procesorů od společnosti Qualcomm. Jednalo se o modely Snapdragon 800 a 600, přičemž jsme mohli jen odhadovat, kdy se objeví první modely s výkonnějšími procesory. Již nyní se na trh pomalu dostávají první smartphony, které jsou vybaveny modelem 600. Tento typ najdete u LG Optimus G Pro a nově i HTC One. Nyní se Qualcomm pochlubil zbývajícími  typy 400 a 200.

qualcomm-snapdragon

Již podle číselného značení vám může být jasné, že se bude jednat o daleko slabší procesory. Snapdragon 400 je určen pro střední třídu smartphonů, ale zajímavostí je, že se zde budou nacházet dvě varianty. U první najdete dvě jádra Krait s taktem 1.7 GHz s technologií aSMP (Aysnchronous Symmetric Multiprocessing), díky čemuž by mohl vzrůst výkon a snížit se spotřeba energie. Druhý typ pak bude osazen čtyřmi jádry Cortex A7 s taktovací frekvencí 1.4 GHz, díky čemuž by se měl osazovat do levnějších mobilů.

Screen Shot 2013-01-07 at 9.52.05 PM_575px

Jedná se o jediné dvě rozdílné specifikace u Snapdragonu 400. Jinak zde budeme moci nalézt grafiku Adreno 305, což by mělo zaručit dostatek výkonu pro hry a náročnější aplikace. Nechybí podpora foťáků až do velikosti 13.5 MPx, vylepšené audio, nebo přehrávání a natáčení videí v 1080p. Navíc se můžete těšit na podporu novinky Miracast, díky čemuž budete moci streamovat obsah do televizí, které musí podporovat tento standard. V oblasti konektivity očekávejte 42Mbps HSPA+, W+G CDMA a TDSCDMA.

Nejnižší model Snapdragon 200 pak najdete u těch nejlevnějších mobilů, které se nebudou moci chlubit výkonem. V základu ale budou k dispozici dvě jádra Cortex A5 s taktovací frekvencí 1.4 GHz. Tentokrát zde najdete podporu přehrávání HD videí, s čímž bude možná souviset i schopnost pořizovat video v HD. U těchto smartphonů najdete foťák maximálně s 8 MPx. Výkon pro hry bude zajišťovat Adreno 203, ale nepočítejte s dostatečným výkonem pro nejnáročnější hry.

Nyní máme celou novou rodinu Snapdragonů na světě, ale prozatím nebyl nikde viděn model 800, který je určen pro top modely. Bohužel se nevyskytl u výše zmíněných modelů. Budeme si muset počkat na pravý výkon, ale kdy tomu bude, zatím nevíme.

Zdroj: slashgear.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat