reklama

Chrome OS na Nexus 7

Chrome OS na Nexus 7
2012-11-03T14:00:15+02:00
• 3. 11. 2012

O tabletu Nexus 7 píšeme poměrně často. O Chrome OS už jsme se také zmiňovali. Ale spojení těchto dvou výrazů? Jak to asi může dopadnout? Kupodivu docela dobře.

Nexus 7 je velmi výkonné zařízení. Jeho srdcem je Tegra 3 postavená platformě ARM. S vydáním nejnovějšího Chromebooku od Samsungu je v Chrome OS ještě kvalitnější podpora právě i pro ARMy, jelikož v tomto notebooku najdeme procesor Exynos 5250 (ten se nachází také v tabletu Nexus 10). Byl by hřích toho nevyužít, což si uvědomil Hexxeh, který se zabývá vývojem aplikací pro Android, ale také portováním Chromium OS (open source varianta Chrome OS) na různá exotická zařízení. Nejznámější je asi jeho port Chromia na Raspberry Pi.

Aktuálně se pustil do přenosu systému Chromium OS na Nexus 7. K dispozici máme zatím pouze krátké video. Pokud se na něj podíváte, zjistíte, že operační systém není ještě 100% použitelný. Reakce jsou pomalé, načítání webu trvá a video se trhá. Našlápnuto má ale velmi slušně. Jakmile ho Hexxeh vyladí, vydá jej prý pro veřejnost.

Velmi zajímavou myšlenku pak představuje autor článku na Android and Me. Co kdyby bylo možné mít na tabletu Nexus 10 dual-boot Androidu a Chrome OS? Podobné představě jsem se před půl rokem věnoval v článku Google Chrome OS tablet. Šli byste do toho? Já asi ano.

Zdroj: androidandme.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat