reklama

GooPad Mini: iPad mini s Androidem

GooPad Mini: iPad mini s Androidem
2012-10-26T10:04:24+01:00
• 26. 10. 2012

Dalo se očekávat, že jakmile se objeví iPad mini, vystaruje Čína do boje s napodobeninami. Nikdo ale asi nepředpokládal, že se tak stane ihned po představení. Každopádně firma GooPhone nelenila a GooPad je tu. Co nabídne tento droidí iPad mini?

Hned na úvod musím uznat, že konfigurace nevypadá vůbec zle. Tablet GooPad disponuje 8palcovým displejem se stejným rozlišením jako iPad mini, tedy 1024 x 768 px. Jako přes kopírák dopadla i paměť RAM, která má kapacitu 1 GB. Interní paměť pro uživatele je poloviční oproti (základní) předloze – 8 GB. Na druhou stranu však u tohoto zařízení můžeme očekávat slot na  microSD kartu, takže ve výsledku na tom s  úložným prostorem můžete být ještě o něco lépe.

Tablet iPad mini dostává poměrně zastaralý procesor A5. Jedná se o dvoujádro s taktem 1 GHz. To by však nebyl GooPhone, aby něco nevylepšil. GooPad disponuje také dvoujádrem ovšem s frekvencí 1,4 GHz. To by se mělo pozitivně projevit na rychlosti Androidu 4.1 Jelly Bean, který je v tabletu pro zájemce připraven. V operačním systému také hledejte asi nejzásadnější rozdíl od originálu. Podobnost však můžete najít ve vzhledu systému. Android zde dostane iLauncher, který imituje vzhled iOS. Také se prý dočkáme hliníkového těla tabletu.

Významných odlišností je ale samozřejmě více. Fotoaparáty v iPadu nabízí v případě zadní kamery FullHD videa,  z přední pak získáte HD videa. To od čipů s rozlišením 2 a 0,3 MPx v GooPadu nečekejte. Také vám nepovíme, jakou bude mít tablet hmotnost a tloušťku. Můžeme si být ale pravděpodobně jisti, že hodnot, jaké nabízí iPad mini, nedosáhne.

Co vám ale povíme, je předpokládaná cena. GooPad budete moci někdy během listopadu získat za směšných 99 dolarů. Oproti tomu iPad mini startuje na $329. To je dost zásadní rozdíl. Ovšem to už plyne z rozdílu, že nekupujete zařízení s iOS. V každém případě jako alternativa k zařízení Nexus 7 by se zvážit dal.

Co říkáte na tyto čínské napodobeniny? Je to pro vás alternativa ke zvážení?

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim