Google představil 4 novinky pro Samsung zařízení

Google představil 4 novinky pro Samsung zařízení
2024-07-11T09:40:28+02:00
• 11. 7. 2024

Zdroj: Dotekomanie.cz

Spolupráce mezi Samsungem a Googlem je těsnější něž kdykoliv předtím. Ostatně obě firmy pracují na vývoji systému Wear OS. V tomto týdnu Samsung uvedl nejnovější zařízení s ohebným displejem a také nové hodinky. Google si připravil několik novinek, které se právě objeví prvně na ohebných mobilech a také hodinkách.

Nejen Google Gemini

První novinka se týká nového asistenta Gemini. Právě na nové generaci Z zařízení bude možné se zeptat, na co se aktuálně díváte, přičemž se může jednat i o video. Gemini analyzuje obsah obrazovky a poskytne relevantní výsledky, případně vysvětlení. Google uvádí, že funkcionalita bude dostupná v následujících měsících, ale lze očekávat, že se dostane i na další zařízení, jen později.

ezgif 5 8e9ace3f50 400x400x

Zdroj: Google

Další novinka se týká Circle to Search, tedy možnosti rychle cokoliv na obrazovce zakroužkovat, přičemž dojde k analýze a k dohledání informací. Tato funkce dostává další možnosti, jako je rozpoznání QR kódu, čárového kódu nebo bude moci řešit matematické úlohy. I zde platí, že funkce později, a to i na další Samsung zařízení.

Nová generace hodinek Galaxy Watch Ultra a Galaxy Watch7 se může pochlubit jako první systémem Wear OS 5, tedy ještě před hodinkami Pixel Watch. O novém systému jsme psali nedávno, ale zatím se nacházel ve verzi Developer Preview. Samsung díky spolupráci dostal přednost a jeho hodinky mají stabilní systém.

Poslední novinka od Googlu pro nová Samsung zařízení se týká Youtube TV. Konkrétně GalaxyZ Fold 6 nově podporuje možnost sledování až čtyř přenosů současně v tzv. multiview režimu. Vzhledem k tomu, že Youtube TV není u nás dostupné, nejedná o nějak zásadní vylepšení pro české uživatele.

Zdroj: fonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat