Meta v tichosti zavedla komunity ve své službě Messenger

Meta v tichosti zavedla komunity ve své službě Messenger
2024-06-13T15:00:03+02:00
• 13. 6. 2024

Společnost Meta tiše zavádí novou funkci „Komunity“ do aplikace Messenger, jak potvrdil server TechCrunch. Tato novinka je zaměřena na pomoc organizacím, školám a dalším soukromým skupinám, aby mohly komunikovat organizovaněji a strukturovaněji. Meta již dříve, konkrétně v roce 2022, představila podobnou funkci v aplikaci WhatsApp.

Komunity přicházejí do Messengeru

Nová funkce umožňuje lidem spojit se s ostatními bez potřeby propojení s přidruženou skupinou na Facebooku. Meta již v roce 2022 zavedla komunitní chaty v Messengeru jako způsob, jak se lidé ve skupinách na Facebooku mohou spojit v reálném čase. S touto novou funkcí však Meta umožňuje vytváření vyhrazených prostorů pro komunikaci v reálném čase na Messengeru, a to bez potřeby být připojen ke skupině na Facebooku.

Tento krok naznačuje, že Meta chce rozšířit funkčnost Messengeru a odlišit ho od jiných služeb pro zasílání zpráv, jako je iMessage. Zároveň chce Messengeru dodat širší sociální rozměr mimo Facebook tím, že lidem pomůže najít a spojit se s jejich komunitou přímo v této aplikaci.

Komunity umožňují sdružování více skupinových chatů na jednom místě. Každá komunita má vyhrazený prostor „Home“, kde správci mohou sdílet aktualizace a oznámení. Ke komunitě se může připojit až 5 000 lidí prostřednictvím sdílených pozvánek.

02 Expanding Community Chats 890x775x

Tato funkce je navržena tak, aby poskytovala vyhrazený prostor pro různé typy skupin, jako jsou organizace, školy, rodičovská sdružení nebo sousedské komunity. Mohou ji také využít přátelé s podobnými zájmy. Například sousedství může vytvořit komunitu, kde se budou všichni spojovat a informovat o různých tématech, jako jsou nadcházející události, bezpečnostní upozornění nebo harmonogramy svozu odpadu. Školy mohou vytvořit komunitu s vyhrazenými chaty pro jednotlivé třídy, což rodičům umožní zapojit se do konverzací týkajících se jejich dětí.

I když funkce Komunity ve WhatsApp a Messengeru fungují podobně, existuje jeden klíčový rozdíl. Komunity v Messengeru jsou propojeny se sociálním grafem Facebooku. Na rozdíl od WhatsApp, kde je nutné mít telefonní číslo pro pozvání do komunity, tvůrci komunit v Messengeru mohou pozvat přátele z Facebooku a jejich známé.

Meta na své stránce nápovědy uvádí, že komunity v Messengeru jsou určeny pro veřejnější konverzace než skupiny na Facebooku. To znamená, že všichni členové komunity mohou vidět obsah chatu, což podporuje transparentnost a větší zapojení.

Nová funkce Komunity v Messengeru je nyní dostupná všem uživatelům po celém světě, což ukazuje snahu společnosti Meta neustále inovovat a poskytovat lepší nástroje pro komunikaci.

Zdroj: techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat