WhatsApp přichází s novou funkcí kontroly odesílaných médií

WhatsApp přichází s novou funkcí kontroly odesílaných médií
2024-03-29T16:27:22+02:00
• 29. 3. 2024

Zdroj: Dotekamanie.cz

WhatsApp, jedna z nejpopulárnějších aplikací pro komunikaci, přináší novou funkci, která umožní uživatelům vybrat si kvalitu médií, která nahrávají. Tato aktualizace přichází jako odpověď na požadavky uživatelů, kteří chtějí mít větší kontrolu nad kvalitou sdílených obrázků a videí.

WhatsApp přidává novou funkci

Většina platforem sociálních médií automaticky komprimuje sdílená média, aby ušetřila místo. WhatsApp doposud neumožňoval uživatelům upravovat kvalitu médií, která nahrávají, ale tato nová funkce to mění.

376275549 1692746947904852 7511897707455692650 n 1920x1079x

Zdroj: WhatsApp

Ve verzi beta aplikace pro Android, konkrétně ve verzi 2.24.7.17, se objevuje nová možnost v nastavení nazvaná „Kvalita nahrávání médií“ v části „Úložiště a data“. Tato možnost umožňuje uživatelům vybrat si mezi standardní kvalitou a HD kvalitou. Standardní kvalita zachovává tradiční komprimaci médií, zatímco HD kvalita zlepšuje jejich kvalitu, i když se přenášejí s menší kompresí.

Je důležité si uvědomit, že média ve vyšší kvalitě mohou zabírat více místa a delší dobu pak trvá i jejich odeslání. Nicméně pro uživatele, kteří chtějí zachovat detaily a kvalitu svých sdílených médií, je tato funkce vítaným posunem vpřed. Aktuálně je tato funkce k dispozici pro některé beta testery, ale očekává se, že se brzy rozšíří mezi všechny uživatele.

Zdroj: androidheadlines.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat