Mobilní Google vyhledávání získává kanál oznámení

Mobilní Google vyhledávání získává kanál oznámení
2024-03-14T15:00:15+02:00
• 14. 3. 2024

Zdroj: Dotekomanie.cz

Mobilní verze vyhledávače Google přináší nový kanál s oznámeními, který přináší uživatelům širokou škálu informací týkajících se jejich zájmů. Tato funkce je dostupná jak pro uživatele systému Android, tak pro iOS.

Novinky v mobilní aplikaci Google

Oznámení poskytovaná Googlem zahrnují informace o počasí, výsledky sportovních událostí, ceny akcií, slovo dne, aktualizace ohledně letů a cestování, doporučení k sledování a mnoho dalšího.

Na domovské stránce vyhledávače Google se vedle profilového obrázku zobrazuje ikona pro notifikace, která signalizuje nově příchozí upozornění. Tato ikona informuje uživatele o nových oznámeních, která jsou dostupná na adrese google.com/search/notifications. Tento kanál nabízí přehledné zobrazení upozornění v reverzně chronologickém pořadí.

google 1276x1332x

Zdroj: 9to5google

V každém oznámení je zobrazena ikona kategorie, text oznámení, datum odeslání a případně i související obrázky. Uživatelé mají možnost na dané oznámení klepnout a načíst tak související výsledek vyhledávání Google.

Tato funkce je již delší dobu dostupná v aplikaci Google pro iOS, kde je umístěna v dolní liště jako samostatný kanál. Nedávno jsme však tuto funkci zaznamenali také v aplikaci Google pro Android během našeho testování koncem října.

Díky této nové funkci mohou uživatelé rychle a snadno získat přehled o důležitých událostech a informacích přímo z mobilního webu vyhledávače Google.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat