Mobilní fotografie se posouvá na novou úroveň. Jaké je maximálně vybavené vivo X100 Pro? komerční článek

Mobilní fotografie se posouvá na novou úroveň. Jaké je maximálně vybavené vivo X100 Pro? [komerční článek]
2024-03-14T13:56:27+02:00
• 14. 3. 2024

Zdroj: Vivo

1

Společnost vivo uvedla na trh vlajkovou loď X100 Pro, synonymum pro špičkový výkon, inovativní technologie, a především průlom ve světě fotografování mobilním telefonem.

Budoucnost fotografie

Při designu modelu X100 Pro byl na kvalitu fotografování kladen skutečně maximální důraz. Na vývoji se opět podíleli experti z proslulé optické společnosti ZEISS a i jejich know-how se promítá v posunu některých fotografických technologií. Smartphone je vybaven palcovým hlavním fotoaparátem, inovativním teleobjektivem ZEISS APO s technologií plovoucí čočky a superširokoúhlým fotoaparátem (a samozřejmě i přední selfie kamerou). Spolehnout se na něj můžete za zhoršených světelných podmínek, při pořizování portrétů nebo při focení z velké blízkosti nebo vzdálenosti.

vivoX100 brezen1 1920x1440x

Zdroj: Vivo

Teleobjektiv ZEISS APO používá inovativní technologii plovoucích čoček, co si pod tím ale v praxi představit? Nová technologie vyvinutá ve spolupráci s ZEISS umožňuje plynulé úpravy vzdálenosti jednotlivých čoček v systému podobnému periskopu. Vivo X100 Pro se tak dokáže velmi inteligentně přizpůsobovat podmínkám, do nejmenších detailů ladit kvalitu fotografií z teleobjektivu a otevírá i možnosti většího zoomu.

Typickým problémem nekvalitní fotografie je také kombinace šumu a artefaktů. Těm dokáže zabránit další paleta prvků, které smartphone nabízí. Nežádoucí odlesky odfiltruje povrchová úprava ZEISS T* Coating, šum zase vysoce kvalitní stabilizace obrazu.

Paleta pro každého fotografického umělce

Jen hardware ale v dnešní době nestačí. Nové vivo X100 Pro majitelům a zájemcům o kvalitní fotografii nabízí optimální podmínky a pomoc při zachytávání každého zajímavého momentu. Na míru vyvinutý obrazový čip V3 pomocí algoritmů dolaďuje každý detail a umožňuje pořizovat 4K portrétová videa s filmovým dojmem vysunutím objektu do popředí.

To je ale jen jeden z mnoha zajímavých režimů, které telefon nabízí. Režim Telephoto Sunshot automaticky rozpozná situaci zapadajícího nebo vycházejícího slunce a umožní vám jednoduše zachytit romantické teplé barvy červeného kotouče. Fotografické režimy dále umožňují pořizovat efektní makro snímky, úžasně zaznamenávat noční panoramata nebo přibližovat objekty, které se jen okem jeví prakticky neviditelné.

vivoX100 brezen2 1920x1080x

Zdroj: Vivo

Speciální péči pak dostaly portréty. Milovníci umění portrétů si mohou vyhrát s širokou nabídkou ohniskových vzdáleností pro různé příležitosti. Od kreativních 24 mm až po detailní 100 mm. Nabídka bokeh rozostření pak dodá každému snímku profesionální a kreativní dojem. To vše otevírá svět špičkové fotografie i laikům.

Vivo X100 Pro je vedle toho komplexním balíček špičkových technologií, vysokého výkonu, výdrže, odolnosti a luxusního designu, který uspokojí i ty nejnáročnější uživatele.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Jaroslav Hronek

14. 3. 2024, 22:08

Jdu do něj. Po X80 pro to bude zase změna,ale už i 80 fotí luxusně, zvlášť v noci

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat