Do FitBit Labs pro premium uživatele míří umělá inteligence

Do FitBit Labs pro premium uživatele míří umělá inteligence
2024-03-22T19:03:33+02:00
• 23. 3. 2024

Zdroj: Dotekomanie.cz

Společnost Fitbit a Google Health představily na akci The Checkup 2024 nové funkce, které budou dostupné pro uživatele Fitbit Premium prostřednictvím Fitbit Labs. Tento inovativní projekt umožní testovat experimentální funkce umělé inteligence a zpětně získávat zpětnou vazbu od uživatelů. Jednou z klíčových funkcí je chatbot, který uživatelům umožní klást otázky týkající se jejich zdravotních dat z Fitbitu a dostávat odpovědi a akční zprávy formou konverzace.

FitBit Labs brzy nabídne propojení s AI

Tato nová funkce je součástí širšího úsilí o poskytování personalizovaných koučovacích funkcí, které jsou zaměřeny na individuální zdravotní cíle uživatelů. Společnost Fitbit spolupracuje se společností Google Research na vývoji nového osobního zdravotního modelu, který je postaven na modelech Gemini a je vyladěn na základě různorodých zdravotních signálů z výzkumných studií. Tento model poskytuje hlubší porozumění fyziologickým a behaviorálním údajům a umožňuje generování akčních zpráv a doporučení na základě individuálních potřeb.

Fitbit Premium subscription 600x600x

Zdroj: technowize.com

Fitbit Labs bude k dispozici „později v tomto roce“ pro omezený počet uživatelů Androidu, kteří jsou zaregistrováni do programu Fitbit Labs v mobilní aplikaci Fitbit. Tato iniciativa představuje významný krok vpřed v oblasti personalizované zdravotní péče a monitorování zdraví.

Současně Google Health rozšiřuje své služby pro vyhledávání informací o zdravotních potížích, jako jsou migrény, ledvinové kameny nebo zápal plic, prostřednictvím mobilních zařízení. To zahrnuje obrázky a diagramy z kvalitních zdrojů, které pomáhají lépe porozumět příznakům. Kromě toho aplikace Google Lens umožňuje fotografování stavu pleti a YouTube pracuje na překladu lékařského obsahu pomocí umělé inteligence.

Celkově tyto inovace představují důležitý pokrok v oblasti digitální zdravotní péče a poskytují uživatelům více možností pro monitorování a zlepšení svého zdraví a kondice.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat