reklama

Google Play Protect se zaměří na finanční podvody

Google Play Protect se zaměří na finanční podvody
2024-02-07T08:00:18+01:00
• 7. 2. 2024

Zdroj: 9to5google (se souhlasem)

Google se snaží vylepšovat ochranu svých operačních systémů, přičemž má i jedno speciální oddělení, které se zaměřuje na identifikaci nejen bezpečnostních chyb v softwaru, a to nejen u svého. Na Androidu existuje řešení Google Play Protect, které se stará o instalované a nainstalované aplikace. Relativně nedávno došlo k vylepšení, ale nyní zde máme další novinku.

Android dostává vylepšenou ochranu proti škodlivým aplikacím

Finanční podvody

V dnešní době se stále více objevují nejrůznější podvody kolem financí. Útočníci se snaží využít sociálního inženýrství a v mnoha případech jde o vyděšení uživatele, že jeho finanční prostředky jsou v ohrožení. Následně útočníci zneužijí strachu a nabídnou uživateli své zázračné řešení, jak ochránit finanční prostředky. To ale mnohdy vede k vysátí účtu a ke ztrátě financí.

I proto Google vytvořil nový projekt, který se právě soustřeďuje na blokování aplikací, které by mohly být zneužity k finančním podvodům. Zde se Google pohybuje na tenkém ledu, jelikož takové aplikace neobsahují škodlivý kód, ale díky oprávněním mohou vyzývat uživatele a případně mu předkládat zprávy, které vedou k podvodu.

HRA gif (1) 188x400x

Zdroj: Google

Google Play Protect v tomto případě bude skenovat aplikace instalované z neznámých zdrojů a zaměří se zejména na samotná oprávnění. Pakliže aplikace bude vyžadovat přístup k SMS zprávám, k přístupností a k některým oblastem notifikací, bude pravděpodobně vyhodnocena jako nebezpečná. Na tomto projektu Google pracuje s CSA (Cyber Security Agency of Singapore), přičemž je nyní vše v pilotní fázi v Singapuru.

Jedná se vlastně o zvýšení zabezpečení u aplikací instalovaných z neznámých zdrojů. Nepůjde zde ale jen o blokování instalace, Google po identifikaci problémového softwaru přímo ukáže, proč vyhodnotil aplikaci jako nebezpečnou a kvůli čemu došlo k zablokování. Dá se tedy očekávat, že nějakou dobu si počkáme na toto vylepšení na globální úrovni, ale jde vidět, že Googlu nejde jen o ochranu před malwarem a jiným tradičním škodlivým softwarem.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat