Apple tvrdí, že iPhony 15 mají mnohem delší životnost baterie, než původně předpokládal

Apple tvrdí, že iPhony 15 mají mnohem delší životnost baterie, než původně předpokládal
2024-02-24T14:55:16+02:00
• 24. 2. 2024

iPhone 15 Pro; zdroj: Dotekománie

Apple přišel se zajímavou informací ohledně životnosti baterie u svých nejnovějších modelů iPhone 15 a iPhone 15 Pro. Původně Apple uváděl, že baterie iPhonu 15 si při 500 úplných nabíjecích cyklech zachová až 80 % své původní kapacity. Nicméně podle nejnovějších informací, iPhone 15 dokáže udržet 80 % své původní kapacity ještě při 1 000 kompletních nabíjecích cyklech.

Životnost baterií u iPhonů 15 je lepší než se očekávalo

Tato informace je zásadní, neboť zdvojnásobuje původně očekávanou životnost baterie. Zlepšení životnosti baterie je výsledkem neustálých inovací a vylepšování součástí baterie a systémů řízení spotřeby, na kterých Apple pracuje již řadu let. Společnost uvedla, že provedla rozsáhlé testování, při kterém nabíjela a vybíjela baterii 1000krát za specifických okolností, aby tak simulovala běžné případy použití.

Je důležité zmínit, že se toto zjištění týká pouze modelů iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Předchozí modely iPhonu nadále zachovávají svou kapacitu až 80 % při 500 úplných nabíjecích cyklech. Apple ale nyní zkoumá i životnost baterie u starších modelů, což naznačuje možnou budoucí optimalizaci i pro tyto zařízení.

iPhone 15 Pro 11 5181x2908x

iPhone 15 Pro; zdroj: Dotekománie

Pro uživatele je klíčové chápat, co znamená „maximální kapacita baterie“. Jedná se o ukazatel aktuální kapacity baterie zařízení v porovnání s dobou, kdy bylo nové. Chemické stárnutí baterie může vést ke snížení této kapacity, což se projevuje kratší dobou použití mezi jednotlivými nabitími. Je zajímavé, že u modelů iPhone 15 si uživatelé mohou zkontrolovat počet nabíjecích cyklů baterie přímo v aplikaci Nastavení, což u starších modelů iPhonu není možné.

Tato novinka od Apple představuje významný krok vpřed v technologii baterií a značí závazek společnosti k poskytování produktů s dlouhou životností a vysokou uživatelskou hodnotou. Uživatelé iPhonu 15 a novějších modelů se tak mohou těšit na delší dobu používání svých zařízení a oddálení nutnosti nechávat měnit baterii v zařízení, což není zrovna nejlevnější záležitost.

Zdroje: 9to5mac.com, gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat