reklama

WhatsApp bude podporovat konkurenční platformy

WhatsApp bude podporovat konkurenční platformy
2023-09-11T09:35:17+02:00
• 11. 9. 2023

Zdroj: Dotekamanie.cz

Nová legislativa EU známá jako DMA (Digital Markets Act, Nařízení o digitálních trzích) doslova nařizuje úpravy online služeb, přičemž si nějakou dobu budeme muset počkat, jestli bude mít dopad i na iMessage od Applu. Mezitím již nyní musí některé společnosti pracovat na změnách, aby dodržely legislativu a vyhnuly se pokutám a dalším nepříjemnostem. Týká se to i komunikační služby WhastApp.

EU možná donutí Apple zavést podporu RCS

WhatsApp a alternativní služby

WhatsApp byl označen jako „gatekeepers“, což by se dalo velmi volně přeložit jako „žába na pramenu“. Jinak řečeno, má ve své podstatě dominanci a omezuje konkurenční služby. Proto se začíná pracovat na splnění podmínek DMA, na což mají společnosti 6 měsíců. Již nyní jde ale vidět první změny ve zdrojovém kódu.

Webu WABetaInfo se podařilo najít části zdrojového kódu, které naznačují, že právě WhatsApp bude podporovat konkurenční platformy. V samotném nastavení vzniká sekce, kde bude možné spravovat alternativní služby, případně zde bude jen nějaké oznámení, vysvětlení, atd. Případně se může jednat o sekci, která bude sdružovat chaty z alternativních služeb.

WA THIRD PARTY CHATS SUPPORT EU REGULATION DMA ANDROID scaled 1146x536x

Zdroj: wabetainfo (se souhlasem)

Zatím nic není dostupní ani pro beta testery a vše je ve fázi příprav. Během následujících měsíců asi dojde k testování a my se dozvíme, jak bude Meta dodržovat DMA. Dá se ale odhadnout, že nabídne jen velmi základní podporu textových zpráv. I tak bude možné napsat komukoliv na WhastAppu bez toho, aniž byste museli mít účet. Například budete napsat ze služby Signal nebo Telegram někomu, kdo má jen WhastApp.

Do jisté míry se bude jednat o výhodu, ale je zde otázka podpory konkurenčních služeb a co vše vlastně bude umožněno. Sice k představení může dojít za 6 měsíců, ale než zde bude plná podpora i u konkurence, můžete to trvat delší dobu.

Zdroj: wabetainfo.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat