EU možná donutí Apple zavést podporu RCS

EU možná donutí Apple zavést podporu RCS
2023-09-10T15:00:55+02:00
• 10. 9. 2023

iPhone 14 Plus; zdroj: Dotekománie

EU má ve snaze korigovat digitální trh jako každý jiný. Už jsme se dočkali mnoha nařízení a nyní se velmi probírá DMA (Digital Markets Act, Nařízení o digitálních trzích). Zjednodušeně řečeno, komise identifikuje dominantní hráče v jednotlivých sektorech a označí je jako „gatekeepers“. V tuto chvíli bylo takto označeno 6 firem a ačkoliv budou muset splnit určité podmínky, tak Apple si může v jedné věci oddechnout.

RCS z donucení

Mezi takto označenými společnostmi jsou Alphabet, Amazon, Apple, ByteDance, Meta a Microsoft. Níže můžete vidět, v jakých oblastech musí firmy splňovat přísnější pravidla. V jednu chvíli se ale zvažovalo, že právě Apple bude zařazen se svou službou iMessage. EU více méně vadí, že právě tato platforma je proprietární a není zde jakákoliv alternativa, ani na jiném operační systému Pakliže s někým chcete komunikovat přes iMessage, musíte si jednoduše zakoupit zařízení od Applu.

Chvíli to vypadalo, že Apple bude donucen zavést alternativní technologii nebo nějak upravit celý systém. Zde se hlavně uvažovalo o vynucení podpory standardu RCS, který nahrazuje zastaralé SMS a MMS. Apple se tomu ale brání a zatím zastával stanovisko, že pokud chcete bezpečně komunikovat mezi uživateli, máte používat iMesaage.

stažený soubor (1) 1066x589x

Zdroj: EU

Zatím tedy Apple nemusí zavést RCS, ale nemá vyhráno. Komise nyní provádí analýzu, na základě které se rozhodně, jestli bude nucen zavést podporu pro RCS. Rozhodnutí bude známo v únoru 2024. Pokud Apple bude muset nasadit RCS, tak bude mít 6 měsíců na zavedení. To by znamenalo, že by RCS přišlo na iPhony a další zařízení v srpnu 2024.

Experti ale odhadují, že RCS nebude zavedeno všude, pakliže si to vynutí EU. Jen uživatelé v EU by měli takovou možnost. Zatím si tedy musíme počkat na rozhodnutí EU kolem této podmínky.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat