reklama

Facebook bude potřebovat souhlas, aby mohl v EU zobrazovat personalizovanou reklamu

Facebook bude potřebovat souhlas, aby mohl v EU zobrazovat personalizovanou reklamu
2023-07-08T11:54:43+02:00
• 9. 7. 2023

Zdroj: Engadget (se souhlasem)

Evropská unie a její nařízení a předpisy vycházející především z GDPR dělají vrásky mnoha technologickým gigantům, mezi které patří především Google, Apple a Facebook respektive společnost Meta.

EU připravuje další opatření na zlepšení soukromí na Facebooku

Nově, podle rozhodnutí regionálního soudního dvora, bude muset Meta získat souhlas pro zobrazování určitého typu personalizované reklamy na její sociální síti Facebook. Společnost Meta již nyní čelí rozsudku, který nařizuje zaplacení pokuty 390 milionů eur za to, že vyžaduje po uživatelích přijímat personalizovanou reklamu proto, aby mohli používat sociální sítě Facebook, Instagram a komunikační platformu WhatsApp. Řídící orgány EU vyžadují, aby uživatelé měli svobodné právo na to vyjádřit svůj souhlas, či nesouhlas s doručováním reklamy a aby se nejednalo o podmínku pro používání služeb společnosti.

Instagam Facebook App Icons getty 1125726497 H 2023 1296x730x

Zdroj: Hollywood Reporter (se soulasem)

Rozhodnutí není zcela jasně definováno a také není jasné, jak by mělo být toto nařízení aplikováno v praxi. Bude zřejmě nutné ještě návrh dopracovat, což jistě zabere nějaký čas. Je ale dobře, že je dohlíženo nad soukromím uživatelů, nicméně se samozřejmě jedná o zásah do příjmů společnosti z reklamy, což může mít na druhou stranu negativní dopad na samotné uživatele v tomu, jak se Meta rozhodne tyto příjmy získat zpět jinde.

Zdroj: engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat