reklama

Apple zahrnuje Bitcoinový whitepaper v macOS a nikdo neví proč

Apple zahrnuje Bitcoinový whitepaper v macOS a nikdo neví proč
2023-04-09T19:30:16+01:00
• 9. 4. 2023

Zdroj: MacRumors

Apple od roku 2018 v každé verzi operačního systému macOS zahrnuje originální Bitcoinový whitepaper od Satoshi Nakamota a nikdo neví proč. Objevený dokumentu nedávno zveřejnil na Twitteru vývojář a spisovatel Andy Baio. Bitcoinový whitepaper může být nalezen v sample dokumentech pro zařízení „Virtual Scanner II“, které se používá v macOS Image Capture. Dosud není známo, proč si Apple vybral právě tento dokument jako vzorový, ale široce se spekuluje o tom, kdo je pravým tvůrcem pseudonymní kryptoměny.

V každé verzi operačního systému macOS, která byla vydána od roku 2018, najdete originální bílou knihu Bitcoinu od Satoshi Nakamota a nikdo neví, proč tam je.

Tuto záhaduu objevil vývojář a autor waxy.org Andy Baio, který narazil na tento PDF dokument při řešení problému s tiskárnou. Kdokoli s počítačem Mac a macOS Mojave nebo pozdější verzí si může PDF dokument zobrazit sám přes terminál tím, že napíše následující příkaz:

open /System/Library/Image\ Capture/Devices/VirtualScanner.app/Contents/Resources/simpledoc.pdf

Pokud máte macOS verze 10.14 nebo novější, tak se 184KB PDF s Bitcoinem okamžitě otevře v náhledu.

Dokument můžete najít také pomocí Finderu: Přejděte na Macintosh HD -> System -> Library -> Image Capture -> Devices a otevřete složku Contents -> Resources. Bílá kniha s názvem „simpledoc.pdf“ by tam měla být.

Baio zjistil, že v nástroji macOS Image Capture se bílá kniha Bitcoinu používá jako ukázkový dokument pro zařízení nazvané „Virtual Scanner II“, které může nebo nemusí pohánět funkci Importovat z iPhone od Applu, a je buď skryté nebo pro všechny výchozím nastavením není nainstalováno.

Zdroj: Dotekomanie.cz

Baio později zjistil, že nebyl první, kdo našel dokument Bitcoinu nebo „Virtual Scanner II“. Apple Community příspěvek z roku 2021 se ptá na jeho existenci v operačním systému macOS, a kromě toho také fotografii, kterou pořídil návrhář Joshua Dickens na ostrově Treasure Island v zátoce San Francisco v roce 2020.

Apple

Zdroj: Dotekomanie.cz

Není známo, proč si Apple vybral bílou knihu Bitcoinu od Nakamota jako ukázkový dokument. Spekuluje se o identitě předpokládaného pseudonymního vývojáře Bitcoinu, což jen přidává do záhady. Je také nejasné, na co odkazuje „Virtual Scanner II“.

Podle zdroje, který hovořil s Baiem, někdo před téměř rokem podal Bitcoinový dokument jako problém vůči Applu a přiřadil ho stejnému inženýru, který tam PDF dokument původně umístil. Ten však od té doby nevzal žádná opatření ani nekomentoval tento problém.

Záhada stále pokračuje.

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat