Huawei vydal HarmonyOS ve verzi 3.1

Huawei vydal HarmonyOS ve verzi 3.1
2023-03-30T13:34:03+02:00
• 30. 3. 2023

Zdroj: Huawei

Čínská společnost Huawei po necelém roce od uvedení HarmonyOS 3.0 vydává novou verzi svého operačního systému. Pokud byste očekávali velký nával novinek, tak pro majitele zařízení jsou připravena spíše mírná vylepšení. Aktualizace s číselným označením 3.1 je aktuálně dostupná pouze pro jedinou řadu, ovšem hned v následujícím období může dojít k rychlému zvratu.

Změny pro lepší zážitek

Nejvýraznější změnou se stává kompletně přepracovaná zamykací obrazovka, která si daleko více rozumí s funkcí Always On Display. Dovoluje zobrazit nové 3D widgety počasí nebo třeba koláž z vlastních fotografií bez větší energetické náročnosti. Vývojáři zpracovali také na plynulosti při přechodu mezi zamykací a domovskou obrazovkou během odemykání zařízení.

HarmonyOS 31 1 1269x423x

Zdroj: HuaweiCentral

Proměnou prošel fotoaparát, respektive jeho aplikace. Kromě přiblížení jsou ještě přepracované nejpoužívanější nastavení fotografování umístěné pod samotnou spouští. Pozornosti nesmí uniknout ani druhá generace satelitní komunikace, ke které se váže nové rozhraní.

Následně uživatelé mají k dispozici větší kontrolu u zabezpečení, kde si mohou skrývat aplikace, lépe nastavit různé notifikace a úlohy spuštěné na pozadí. K bezpečnosti se hodí zmínit, že firma Huawei údajně smaže denně přes 3,6 milionů nebezpečných aplikací nebo odolává 200 milionům škodlivých útoků.

HarmonyOS 31 4 1162x661x HarmonyOS 31 3 1147x651x

Zdroj: Gizmochina

Nakonec lze dodat, že ikony v menu dostaly lehce zaoblené hrany. Skládací modely podporují nové rozložení domovské obrazovky a funkci rozdělení pro efektivnější práci. Aktualizaci si momentálně můžou stáhnout jen majitelé telefonů z poslední série P60. Další rozšíření má proběhnout již v brzké době.

HarmonyOS 31 2 1107x652x

Zdroj: Gizmochina

Zdroje: gizmochina.com, huaweicentral.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat