reklama

Facebook překonal hranici 2 miliard aktivních uživatelů denně, škrty však pokračují

Facebook překonal hranici 2 miliard aktivních uživatelů denně, škrty však pokračují
2023-02-04T13:30:21+01:00
• 4. 2. 2023

Zdroj: Blomberg

Po téměř 20 letech od svého vzniku Facebook stále roste. Sociální síť má nyní 2 miliardy aktivních uživatelů denně. Informace uvedla společnost Meta spolu s výsledky za čtvrté čtvrtletí loňského roku. Zpráva znamená, že Facebook, kterému v minulém čtvrtletí přibylo 16 milionů uživatelů, poprvé dosáhl 2 miliard denních uživatelů. Facebook sice není první platformou vlastněnou společností Meta, která dosáhla 2 miliard denně aktivních uživatelů, první byl chatovací nástroj WhatsApp. U měsíčního počtu uživatelů je Facebook na počtu tří miliard uživatelů.

I přes růst uživatelů pokračují škrty

Mark Zuckerberg se v prohlášení zmínil o nedávné restrukturalizaci společnosti, která vedla ke zrušení více než 11 000 pracovních míst, a uvedl, že „naším manažerským tématem pro rok 2023 je rok efektivity“.

Ale i když se příjmy společnosti Meta v posledním roce zmenšily, příjmy společnosti ve výši 32,2 miliardy dolarů za poslední čtvrtletí roku 2022 byly stále o něco lepší, než se očekávalo, i když oproti loňskému roku klesly o 4 %.

Zuckerberg naznačil, že Meta bude pokračovat ve škrtech, protože dává přednost efektivitě. „Budeme aktivněji snižovat projekty, které nejsou výkonné nebo již nemusí být tak klíčové,“ řekl. Generální ředitel rovněž uvedl, že generativní umělá inteligence bude pro společnost Meta v příštím roce prioritou.

2 billion DAU Facebook

Společnost Meta nadále ztrácí obrovské množství peněz na svých investicích do metaverse. Divize Reality Labs, která dohlíží na její projekty VR, AR a metaverse, prodělala ve čtvrtém čtvrtletí roku 2022 4,3 miliardy dolarů a za celý rok téměř 14 miliard dolarů, uvedla Meta. a společnost opět potvrdila, že v příštím roce očekává, že na Reality Labs prodělá ještě větší množství financí. „Stále očekáváme, že naše celoroční ztráty z Reality Labs se v roce 2023 zvýší,“ uvedla finanční ředitelka společnosti Meta Susan Li. „Ale vzhledem k významným dlouhodobým příležitostem, které vidíme, budeme do této oblasti i nadále smysluplně investovat.“

Zdroje: engadget.com, variety.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat