reklama

Xiaomi se chlubí konceptem mobilu s výměnnými objektivy

Xiaomi se chlubí konceptem mobilu s výměnnými objektivy
2022-11-04T15:37:06+02:00
• 5. 11. 2022

Zdroj: Xiaomi

Vždy nás potěší, když nějaký společnost ukáže koncept zařízení, kterým se chlubí, co je možné udělat a jak daleko se posunuly technologie. Tentokrát zde máme něco z dílny Xiaomi. Firma ukázala Xiaomi 12S Ultra Concept.

Xiaomi 12S Ultra Concept

Smartphone Xiaomi 12S Ultra již byl představen, ale na jeho základech výrobce vytvořil značně upravenou verzi nazvanou Xiaomi 12S Ultra Concept. Hlavní změna je na zadní straně, kde se nachází 1palcový senzor. Ten ale nemá k dispozici jakékoliv miniaturní čočky. Samotný objektiv na něj musíte připevnit.

Xiaomi použilo uchycení pro objektivy Leica M-series, přičemž samotný rám fotomodulu skrývá upevňovací mechanismus. Lze tak připojit poměrně širokou škálu objektivů, což značně rozšiřuje možnosti takového smartphonu.

Nejedná se o první takový pokus. Již jsme zde měli podobné snahy ze strany Sony nebo také od Motoroly. V jejich případě se ale nejednalo o objektivy jako spíše o přídavné kompletní foťáky se senzorem propojené s mobilním telefonem. U Xiaomi naopak nelze použít samotný senzor bez přidělání objektivu.

Stále se jedná ale jen o koncept a ukázku technologie. Jestli se něco takového dostane do prodeje, není jasné.

Zdroje: androidauthority.com, xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim