Samsung pro příští rok plánuje snížení dodávek chytrých telefonů o 13 procent

Samsung pro příští rok plánuje snížení dodávek chytrých telefonů o 13 procent
2022-11-15T16:30:39+02:00
• 15. 11. 2022

Zdroj: Samsung

Jihokorejská společnost Samsung je lídrem na trhu s mobilními telefony. Ačkoliv se mu letos dařilo navyšovat tržní podíl v oblasti dodávek telefonů a po dlouhá léta plnil plán dodávek i on je nucen snižovat budoucí objem a zařadí se tak mez ostatní výrobce.

Samsung bude omezovat dodávky telefonů

Snižování dodávek telefonů postihlo prakticky všechny výrobce. Na vině je jednak snižování výrobních kapacit dodavatelů součástek a také snižující se poptávka. Problémy nastartovala nejen pandemie COVID, ale také prohlubující se ekonomická krize, která zasáhla prakticky všechny regiony po celém světě. Podle zprávy od Taiwan Economic Daily plánuje Samsung snížit dodávky smartphonů pro rok 2023 až o třináct procent. V porovnání s objemem, který Samsung dodává, se jedná o zhruba 30 milionů kusů zařízení.

S22plus 5 6000x3368x

Samsung Galaxy S22+; zdroj: Dotekománie.cz

Ačkoliv se Samsungu letos za Q3 podařilo navýšit svůj tržní podíl v dodávkách ve srovnání se stejným obdobím za minulý rok, v meziročním srovnání se naopak jedná o osmiprocentní pokles. Kromě Samsungu samozřejmě problémy postihují i dodavatelské společnosti jako jsou například japonská společnost Murata, nebo tchajwanské společnosti Yaego, TongxinElectric, nebo Duntai. Společnost Muratai, která je lídrem v dodávkách elektronických součástek pro Samsung a Apple předpovídá, že v samotné Číně, která je jedním z největších trhů, bude poptávka po chytrých telefonech v příštím roce nadále klesat.

Zdroj: gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat