Apple možná vytváří svůj vlastní „metaverse“

Apple možná vytváří svůj vlastní „metaverse“
2022-11-15T15:00:33+02:00
• 15. 11. 2022

Zdroj: 9to5Mac

V minulosti jsme byli zvyklí, že společnost Apple uspořádala koncem roku – typicky v říjnu či listopadu – event, na kterém představovala hardwarové novinky, například nové MacBooky. Letos tomu však bude jinak. Nedávno sice byly poměrně v tichosti uvedeny nové iPady a nejnovější iterace Apple TV, ale do konce roku 2022 už žádný nový hardware představen nebude. To ovšem neznamená, že se na něčem novém nepracuje. Podle posledních zpráv to totiž vypadá, že si Apple pozvolna připravuje půdu pro svůj VR/AR headset pro virtuální a rozšířenou realitu.

Příští velká věc

Tento headset je podle všeho plánován na příští rok, možná už dokonce bude představen na první jarní akci Applu. Tim Cook se netají tím, že VR/AR technologii věří, a že by dokonce mohla být „příští velkou věcí“ („next big thing“). Je tedy zjevné, že Apple má s touto technologií velké plány. To je nyní potvrzeno informacemi ze zdroje, který je v poslední době považován za jeden z vůbec nejdůvěryhodnějších a nejlépe informovaných.

Mark Gurman z agentury Bloomberg totiž v nejnovějším vydání svého newsletteru Power On napsal, že společnost Apple aktuálně hledá talentované pracovníky do týmu, který začíná vytvářet celý komplexní „svět smíšené 3D reality“. Čerpal přitom z nedávno zveřejněného seznamu otevřených pracovních pozic přímo v Applu. Podle Marka Gurmana je pravděpodobné, že cupertinská společnost pracuje na gigantickém virtuálním prostředí, ne nepodobném „metavesmíru“ („metaverse“) Marka Zuckerberga.

Žádný „metaverse“

Gurman je každopádně přesvědčen, že název „metaverse“ Apple nikdy nepoužije, a to i z důvodu všeobecně známé (a poslední dobou rostoucí) nevraživosti mezi oběma společnostmi. Nedávné kroky Applu vedoucí ke zvýšení ochrany uživatelů, zejména nová politika App Tracking Transparency, totiž Zuckerbergovu společnost Meta připravily údajně až o 70 miliard dolarů.

Ať už se bude tento virtuální vesmír společnosti Apple bude jmenovat jakkoliv, jedna věc je jistá: hojně diskutovaný VR/AR headset, o kterém se ve skutečnosti zatím moc konkrétního neví, určitě není koncem snažení Applu v této oblasti, ale naopak teprve začátkem.

Když ještě vezmeme do úvahy fakt, že vlastní náhlavní soupravu chystá také Google, je zjevné, že do boje o budoucnost AR/VR technologie se zapojí nejméně tři američtí technologičtí giganti. Podle toho se zdá, že Tim Cook měl pravdu v tom, že se skutečně jedná o „příští velkou věc“.

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat