reklama

Vychází verze 105 webového prohlížeče Chrome v rámci beta programu

Vychází verze 105 webového prohlížeče Chrome v rámci beta programu
2022-08-08T19:48:21+02:00
• 9. 8. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google pravidelně představuje nové verze svého webového prohlížeče Chrome. Ačkoliv dost často experimentuje s nejrůznějšími grafickými změnami, dost úprav se týká převážně vývojářů. To je do jisté míry případ i Chromu 105, který vychází v rámci beta kanálu, ale již za měsíc bude dostupný pro všechny uživatele.

Chrome 105

Chrome 106 přináší poměrně mnoho úprav, ale většina z nich se týká převážně vývojářů. Na nich bude záležet, jestli je využijí či nikoliv. Například u webových aplikací (PWA) budou moci využít více prostoru ve stavovém prostoru. Prostor budou moci použít pro animace, vyhledávací pole a další prvky.

overlay 651x148x

Zdroj: Google

Chrome 105 také přináší API pro obraz v obraze, respektive lepší integraci. Nově také bude možné zavřít původní okno a stále nechat běžet video. Tato nová verze bude dostupná jen na smartphonech s minimálně Androidem 11. Další novinky se týkají i změny práce s kaskádovými styly, tedy částí, která dává podobu jednotlivým elementům na webových stránkách.

Kromě přidávání nových prvků i v rámci JavaScriptu došlo na odstranění zastaralých částí. Jednou z nich je WebSQL, ale zde jde spíše o postupné ukončování. Dokonce došlo na odebrání zastaralých gest. Google tak trochu dělá i čistku a chystá si půdu pro novinky. Změny se ale nedotknou jen Chromu, budou mít vliv i na další prohlížeče postavené na projektu Chromium. Kompletní seznam změn najdete v oficiálním příspěvku na stránkách projektu Chromium.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat