reklama

Instagram bude testovat možnost přidávat fotografie na výšku

Instagram bude testovat možnost přidávat fotografie na výšku
2022-08-08T19:30:17+02:00
• 8. 8. 2022

Zdroj: Dotekománie

Podle sdělení šéfa Instagramu – Adama Mosseriho, bude v dohledné době probíhat testování možnosti přidávání fotografii do příspěvků na výšku.

Instagram bude testovat novinku ve zobrazení fotografií

Mělo by se tak jednat o krok, který bude primárně souviset s vylepšováním kanálu krátkých videí Reels. Vzhledem k tomu, že videa vkládaná do Reels jsou rovněž na výšku, i fotografie bude možné vložit tímto způsobem. Společnost se tak snaží rozšířit možnost vkládání obrázků do příspěvků, které lze v současné době vložit pouze v orientaci na ležato. I přes to, že vložíme obrázek na výšku, dojde k jeho oříznutí na formát 8:10.

Instagram new creative tools for Reels 1024x939 1024x939x

Zdroj: Instagram

Pokud chceme sdílet fotografie na výšku, je tak možné učinit pouze prostřednictvím příběhů, které však po 24 hodinách mizí, pakliže je neuložíme do výběrů. Nově bude možné vkládat fotografie na výšku ve formátu 9:16 i do příspěvků v hlavním kanálu. Jak se zdá, tak načasování testování této úpravy přichází poté, co se zvedla poměrně veliká vlna nevole k redesignu na celoobrazovkový režim ala TikTok, který společnost testovala v červnu. Mnoho tvůrců, především pak fotografové si stěžovali na to, že v režimu celé obrazovky jsou jejich fotografie a videa překryty textem s informacemi.

Zdroj: engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat