reklama

Samsung brzdí výrobu kvůli nižší poptávce

Samsung brzdí výrobu kvůli nižší poptávce
2022-08-07T08:00:33+02:00
• 7. 8. 2022

Zdroj: Samsung

Zpravodajská agentura Reuters získala exkluzivní informace od jednoho ze zaměstnanců továrny Samsung ve Vietnamu, kde probíhá výroba jejich zařízení pro celosvětový trh. Zatímco jihokorejský gigant na veřejnosti nepropadá panice vzhledem k výrazným propadům na trhu, tak zprávy přímo z interního prostředí hovoří zcela opačným směrem. Firma údajně pomalu omezuje výrobu.

Staré zásoby nemizí

Nejpostiženější továrna je z provincie Thai Nguyen v severní části země, kde dochází ke krácení jednoho pracovního týdne až o polovinu a po zaměstnancích nejsou vyžadovány práce přesčas. Výrobce údajně nemá dostatečný odbyt u starých zásob, protože koneční spotřebitelé nechtějí vzhledem k aktuální ekonomické situaci ve světě investovat do nových zařízení. Největší maloobchodní prodejci ze Spojených států již upozorňovali na pociťující pokles poptávky.

Samotný Samsung očekává stabilní stav v druhé polovině roku, přičemž z pohledu čísel by dokonce mohl dostáhnout růstu s jednocifernou hodnotou. Nicméně Reuters stihl v celé věci zařadit i zpátečku a dodává, že producent mohl pouze přesunout část výroby do Indie nebo na domácí půdu. Ovšem snižování pracovních míst nemůže být vyloučeno v blízké budoucnosti, když většina gigantů (např. Microsoft, Tesla) musela k tomu kroku již přistoupit.

Zdroje: gizmochina.com, sammobile.com, phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat