reklama

Analytici z Canalys potvrzují propad trhu s tablety

Analytici z Canalys potvrzují propad trhu s tablety
2022-08-07T09:44:14+02:00
• 7. 8. 2022

Zdroj: Canalys.com

Negativní zprávy kolem vývoje trhu s chytrými zařízeními nemají zatím konce a nová analýza od firmy Canalys potvrzuje červená čísla. Tentokrát si analytici vzali na paškál tablety, kde až na jednoho výrobce ze Spojených států opět došlo k propadům čísel. Jedná se jak o meziroční pokles, tak výsledek je horší i ve srovnání s prvním čtvrtletním letošního roku.

Prohloubení krize

Avizovaný meziroční propad činil 14 %, což odpovídá dodaným zařízením o 4,25 milionů méně. Všichni výrobci z první pětice si udrželi své pozice a jediná firma Amazon na 4. místě eviduje růst o 6,3 %. Kalifornský Apple v čele tabulky si pohoršil o 14,7 % a druhý Samsung meziročně dodal o 13 % méně zařízení.

Canalys tablety Q2 2022 2 900x506x Canalys tablety Q2 2022 736x707x

Zdroj: Canalys

Druhou největší ztrátu ve výši 25,1 % potkalo čínské Lenovo, které se může začít bát o své místo vzhledem k nárůstům u čtvrtého Amazonu. Rozdíl mezi oběma producenty nyní činí pouze 0,6 %. Seznam uzavírá pátý Huawei s hrozivým propadem o 25,9 %. To odpovídá necelým 600 tisícům kusů zařízení v mínusu.

Nadcházející měsíce pravděpodobně nebudou mít jiný trend. Pověstným světlem na konci tunelu může být až období kolem Vánoc.

Zdroje: canalys.com, sammobile.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat