reklama

Samsung uvažuje nad odstraněním písmena Z z názvů

Samsung uvažuje nad odstraněním písmena Z z názvů
2022-08-04T19:38:26+02:00
• 4. 8. 2022

Zdroj: Samsung

2

Společnost Samsung se rozhodla zareagovat na aktuální konflikt na Ukrajině a v tichosti upravuje název prémiových řad, které obsahují telefony se skládací konstrukcí. Jihokorejský gigant nikdy nevydal žádné oficiální prohlášení, ale fanoušci značky rozhodně tuto změnu nepřehlédli. S největší pravděpodobností ani do budoucna nelze příliš očekávat zveřejnění jakéhokoliv vyjádření k tomuto kroku.

Konec písmene Z

Písmeno Z je bez bližšího upřesnění používáno na všech vojenských vozidlech ruské armády na Ukrajině a aby Samsung ještě více nepřipomínal tuto akci skrze svá zařízení, tak řady Fold a Flip v názvu postupně přijdou právě o písmeno Z. Nově bychom se tedy měli setkávat s jednodušším označením Galaxy Fold a Galaxy Flip. Zahraniční zdroj tvrdí, že změna by se mohla projevit již u nadcházející 4. generace, kterou poznáme za pár dnů.

galaxy fold flip 1 640x680x galaxy fold flip 2 680x680x

Zdroj: Twitter.com/TheGalox_

Už v březnu letošního roku přistoupil Samsung k tomu, že do některých zemí v Evropě začal dodávat prodejní krabičky bez tohoto písmena. Konkrétně jde o pobaltské státy (Estonsko, Lotyšsko, Litva). Zda se seznam rozšíří o další země je velkou neznámou, takže asi budeme muset vyčkat do zahájení oficiálního prodeje nebo minimálně na tiskovou konferenci. Ta proběhne v neděli 10. srpna.

Zdroje: phonearena.com, gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

svet se fakt zblaznil…

Jan Spousta

6. 8. 2022, 9:37

Jasně, napište komentář, které, vám pak cenzor beze slova vysvětlení smaže, protože se to nehodí do krámu. SVOBODA SLOVA V PŘÍMÉM PŘENOSU !!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat