reklama

Spotify roste u┼żivatelsk├í z├íkladna, ztr├íta je ale 194 milion┼» eur

Spotify roste u┼żivatelsk├í z├íkladna, ztr├íta je ale 194 milion┼» eur
2022-07-29T19:30:23+01:00
ÔÇó 29. 7. 2022

Zdroj: Dotekománie

Spotify se d├í pova┼żovat za firmu, kter├í pomohla zpopularizovat hudebn├ş streamovac├ş slu┼żby a velmi dob┼Öe vyu┼żila potenci├ílu. St├íle se jedn├í o nejd┼»le┼żit─Ťj┼í├ş slu┼żbu na trhu, kter├ę se sna┼ż├ş vyrovnat jin├ę firmy s daleko v─Ťt┼í├ş z├íkladnou. Druh├ę ─Źtvrtlet├ş ale nen├ş zcela pot─Ť┼íuj├şc├ş pro samotou firmu, jeliko┼ż do┼ílo k v├Żznamn├ę finan─Źn├ş ztr├ít─Ť.

Da┼Ö├ş i neda┼Ö├ş

Finan─Źn├ş zpr├íva za druh├ę ─Źtvrtlet├ş ukazuje, ┼że firma p┼Öi┼íla o 194 milion┼» eur, p┼Öi─Źem┼ż v prvn├şm kvart├ílu byla ztr├íta pouh├Żch 6 milion┼». Tento obrovsk├Ż n├ír┼»st je ale zp┼»soben vynalo┼żen├Żmi finan─Źn├şmi prost┼Öedky na marketingov├ę ├║─Źely a tak├ę zru┼íen├şm projektu Car Thing. Je┼ít─Ť na konci minul├ęho roku jsme informovali o roz┼í├ş┼Öen├ş dostupnosti, ale samotn├í v├Żroba a probl├ęmy s dod├ívkami komponent┼» se jednodu┼íe nevypl├ícelo pro firmu, a proto do┼ílo k ukon─Źen├ş. Tento krok st├íl Spotify 31 milion┼» eur.

Na druhou stranu se Spotify m┼»┼że chlubit zv├Ż┼íen├şm u┼żivatelsk├ę z├íkladny. Je┼ít─Ť v prvn├şm ─Źtvrtlet├ş pou┼ż├şvalo slu┼żbu celkov─Ť 422 milion┼» u┼żivatel┼» a nyn├ş ─Ź├şslo vzrostlo na 433 milion┼». Nejv├şce p┼Öibylo neplat├şc├şch poslucha─Ź┼». P┼Öi meziro─Źn├şm srovn├ín├ş ─Źtvrtlet├ş do┼ílo k n├ír┼»stu o 19 %, p┼Öi porovn├ín├ş kvart├íl┼» v tomto roce o 3 %. Investovan├ę pen├şze do marketingu se tedy vypl├íc├ş.

Car Thing

Car Thing; Zdroj: Spotify

Co se t├Ż─Źe samotn├Żch p┼Ö├şjm┼», tak plat├şc├ş u┼żivatele p┼Öinesli firm─Ť v druh├ęm kvart├ílu 2,504 miliardy eur, neplat├şc├ş pak 360 milion┼» eur. D├í se p┼Öedpokl├ídat, ┼że s n├ír┼»stem plat├şc├şch se vylep┼í├ş finance spole─Źnosti, ale je nutn├ę m├şt na pam─Ťti, ┼że se z┼Öejm─Ť bl├ş┼ż├ş celosv─Ťtov├í recese, co┼ż by mohlo m├şt dopad na ztr├ítu plat├şc├şch u┼żivatel┼».

Zdroje: theverge.com, engadget.com

Stiknut├şm kl├ívesy J se p┼Öesunete na star┼í├ş ─Źl├ínek, kl├ívesa K v├ís p┼Öesune na nov─Ťj┼í├ş.

­čĺí Z├şskejte Dotekom├ínie Premium a vyu┼żijte web naplno.

reklama
reklama

P┼Öemysl Vacul├şk

┼á├ęfredaktor, tv┼»rce dotekomanie.cz, androi─Ć├ík, podcaster v PZL. Tak├ę milovn├şk adrenalinov├Żch sport┼», na kter├ę nem├í ─Źas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentov├ín├ş se mus├şte p┼Öihl├ísit

Tmav├Ż re┼żim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerov├ę reklamy a z├şskejte p┼Öedb─Ť┼żn├Ż p┼Ö├şstup k ─Źl├ínk┼»m. Podpo┼Ö├şte i Dotekom├ínii.

Vyzkoušet

Odb─Ťr novinek

To podstatn├ę ze sv─Ťta mobil┼» a technologi├ş jednou t├Żdn─Ť do va┼íeho e-mailu. ­čô▒
A neprop├ísnete sout─Ť┼że!

Odeb├şrat