reklama

Obchod Play nabídne v Evropě alternativní platební systémy

Obchod Play nabídne v Evropě alternativní platební systémy
2022-07-21T08:00:18+02:00
• 21. 7. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

V poslední době se začalo řešit konkurenční prostředí u jednotlivých ekosystémů. Obchodů s aplikacemi pro mobilní telefony se to týká také, přičemž již v několika málo krajinách je možné používat alternativní systémy. Google tak pomalinku začal otevírat Obchod Play alternativním platebním systémům. Nyní se dostalo i na Evropu.

Alternativní systém

Google vydal tiskovou zprávu, ve které informuje, že již neodmítne neherní aplikace pro určené pro Evropský hospodářský prostor s alternativním platebním systémem. Jinak řečeno, pokud je aplikace určena pro EU, tedy země v rámci Evropské unie, mohou mít jiný platební systém než ten od Googlu.

Firma si zde samozřejmě klade podmínky a také systém poplatků. Pakliže vývojář používá systém od Googlu, je poplatek ve výši 15 %. Pokud použije alternativní systém, nevyhne se poplatku, jen dojde na jeho snížení o 3 %. Ve výsledku tak z každé platby bude muset odvést 12 %. Je tedy otázkou, jestli ušetřená 3 % pokryjí náklady na alternativní systém.

Adult on phone in street 9UvQXDlmax 1000x1000 1000x563x

Zdroj: Google

Samozřejmě se zde nabízí výhoda, pokud se jedná o službu, která má i webového klienta. Vývojáři tak nebudou muset používat dva platební systémy a mohou všechny své aplikace nechat u jednoho platebního systému. V takovém případě se zřejmě najdou úspory a možná nemalé.

Pro koncové uživatele může být alternativní platební systém tak trochu nevýhodou, když placení skrze Obchod Play je automatické skrze navázanou platební kartu. Nemusí tak nic znovu zadávat.

Zdroje: blog.google, 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat