reklama

Ve 2. čtvrtletí se mobilní trh propadl

Ve 2. čtvrtletí se mobilní trh propadl
2022-07-21T09:30:15+02:00
• 21. 7. 2022

Zdroj: Canalys.com

Analytická firma Canalys vydala aktuální zprávu k dodávkám chytrých telefonů na trh za 2. čtvrtletí letošního roku. V číslech se začala promítat nevyzpytatelná situace ve světě a nedobrý výsledek je toho důkazem. Meziroční srovnání odhaluje propad s jednocifernou hodnotou, kterou by všichni přední výrobci určitě neměli brát na lehkou váhu.

Každý to svoje

V meziročním srovnání došlo k propadu trhu o 9 %, přičemž oproti předchozímu čtvrtletí není k vidění nijak výrazný růst až na pár výjimek. Analytici vyjmenovali hned několik důvodů a mezi hlavní problémy kupříkladu řadí nízkou poptávku, nedostatek čipů, inflaci či zdražování.

Canalys Q2 2022 2 900x506x

Zdroj: Canalys

Samotní spotřebitelé potom raději volí cestu cenově dostupnějších zařízení než těch z prémiového segmentu. Jihokorejský Samsung nejvíce vytěžil z modelové řady Galaxy A, která mu zajistila posílení na stále první příčce. U Applu se tradičně nejvíce prodávala poslední generace iPhonu a pomohla mu v celkovém žebříčku přeskočit firmu Xiaomi.

Canalys Q2 2022 1 900x506x

Zdroj: Canalys

Kromě Xiaomi se evidentně příliš nedařilo ani ostatním producentům z Číny jako je Oppo a Vivo. Vyhlídky do příštích měsíců s největší pravděpodobností nebudou rovněž růžové. Výrobcům by teoreticky mohlo pomoci nejdříve až období před Vánoci.

Canalys Q2 2022 3 1592x1138x

Zdroj: Canalys

Zdroje: canalys.com, techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat