reklama

Asus zve na představení kompaktního ZenFone 9 aktualizováno

Asus zve na představení kompaktního ZenFone 9 [aktualizováno]
2022-07-13T09:05:08+01:00
• 13. 7. 2022

Zdroj: @slashleaks

2

Aktualizováno 13. 7.

Před týdnem se objevil poměrně rozsáhlý únik kolem nadcházejícího mobilu od Asusu. ZenFone 9 se bude chlubit kompaktními rozměry. Asus ale nečeká a začíná zvát na samotné představení. Mobil se odhalí světu již 28. července v 15:00 našeho času.

Screenshot 23 1349x670x

Zdroj: Asus

Původní článek 7. 7.

Nadešel čas, aby loňský ZenFone 8 (recenze) dostal svého nástupce. Asus se asi bude držet stejné strategie, tedy nabídnutí kompaktnějšího zařízení v kategorii top modelů. Ostatně malý top model je stále spíše vzácností než pravidlem. Nadcházející novinka ZenFone 9 by se měla představit v dohledné době, přičemž některé informace se dozvídáme.

ZenFone 9

Informace pochází z uniklého videa, přičemž je sdílely @Slashleaks a @OnLeaks, tedy dva zdroje, které mají dobrou historii ve zveřejňování informací o nadcházejících zařízeních. Sice původní video bylo již odstraněno, ale žije si svým vlastním životem. Z něho se dozvídáme celkem podstatnou informaci, že se bude jednat o kompaktní smartphone.

Konkrétně by se měla nabízet úhlopříčka 5,9 palců. Předpokládáme, že rozlišení bude Full HD+ a bude se jednat o AMOLED displej se 120Hz frekvencí obnovení obrazu. O výkon se má starat Snapdragon 8+ Gen 1 a energii zajistí baterie o kapacitě 4300 mAh. Na zadní straně má mít minimálně jeden foťák gimbal stabilizaci, která je pokročilejší než běžná optická.

asus zenfone 9 promo video leaks out 405 4096x2304x

Zdroj: @slashleaks

Čtečka otisků prstů nebude v displeji, jak to bývá u většiny top modelů. Našla si své umístění na boku smartphonu. Ta by měla sloužit i pro gesta na ovládání některých aplikací, zejména při posouvání obsahu. Nebudou chybět stereo reproduktory, 3.5mm jack konektor a samozřejmě i certifikace IP68 (odolnost vůči vodě a prachu). Bohužel nikde nebyla ani jedna zmínka o rychlosti nabíjení nebo o bezdrátové technologii doplnění energie.

Zdroje: slashleaks.com, fonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jakub Peths

7. 7. 2022, 20:11

Přesně tak Martin Soukup – bezdrátové nabíjení a pěknou cenu, a bylo by to super

Martin Soukup

7. 7. 2022, 14:56
Android aplikace

Perfektní, ještě pěknou cenu a bezdrátové nabíjení by taky potěšilo

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim