reklama

Google Lens dostává drobné ale praktické vylepšení

Google Lens dostává drobné ale praktické vylepšení
2022-03-12T22:23:54+01:00
• 13. 3. 2022

Zdroj: Google

Google Lens je zajímavá služba, která se snaží napomoct s vyhledáváním a identifikováním obsahu na obrázcích a fotografiích. Za poslední dobu jsme mohli zaznamenat, že dochází k integraci do dalších aplikací, ale tentokrát zde máme poměrně drobné vylepšení, které je ale praktické.

Google Lens přichází na počítače [aktualizováno]

Lepší procházení

Samotná aplikace Google Lens si prošla mnoha změnami a v poslední době se nabízí vzhled, kdy již není aktivní ihned foťák. Nabízí se poslední snímky obrazovek a také fotografie. Lze tak rychle zvolit obsah, která se má vyhodnotit. Pokud jste ale chtěli použít Lens na starší snímek, tak jste museli jít přes aplikaci Google Fotky a následně využít integrovanou funkci Lens.

Jednoduše řečeno, aplikace Google Lens nebyla designována na procházení souborů. To se ale do jisté míry mění. Původní rozhraní bylo mírně pozměněno. Vedle slovíčka snímky obrazovky se nachází šipka, která evokuje, že se zde nachází rozbalovací seznam. Zde si můžete vybrat jinou složku pro procházení.

Google Lens update 3 1080x2322x Google Lens update 2 1080x2322x

Zdroj: 9to5google (se souhlasem)

Konečně se tedy nabízí možnost lepšího procházení. Novinka nevyžaduje aktualizaci aplikace. Google jen rozesílá příkaz skrze své servery pro aktivaci. Pokud ji tedy ještě nemáte, stačí si počkat.

Zdroje: androidpolice.com, 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim