reklama

Ohebný Google Pixel zřejmě odložen, i tak se ukazují náznaky aktualizováno

Ohebný Google Pixel zřejmě odložen, i tak se ukazují náznaky [aktualizováno]
2022-01-14T06:30:49+01:00
• 14. 1. 2022

Zdroj: Google

Aktualizováno 14. 1.

V listopadu se objevily informace, že Google zrušil objednávky na součástky pro ohebný Pixel, ale to ještě nemusí nutně znamenat, že došlo k zastavení vývoje. Pravděpodobně se ho někdy dočkáme, ale zatím není jasné kdy. I tak asi pokračuje vývoj, což naznačuje nejnovější verze Androidu 12L Beta 2. Ve zdrojovém kódu se podařilo objevit části nápovědy i s animacemi, kde je vyobrazeno ohebné zařízení a způsob vložení SIM karty. Dle těchto obrázků se odhaduje, že svou konstrukcí se bude ohebný Pixel podobat spíše nedávné novince Oppo Find N. Můžeme jen odhadovat, že samotné uvedení tohoto zařízení bylo jen odloženo.

ezgif 7 cbc8354fb6 320x180x ezgif 7 04ff10a74d 320x180x

Zdroj: Google via 9to5google

Aktualizováno 15. 11.

V poslední době se hodně spekulovalo o příchodu ohebného zařízení série Pixel od Googlu. Původně se novinka měla představit světu již letos, ale záhy se objevily informace, že bude představena někdy příští rok. Objevila se ale informace, že Google zrušil objednávky na toto zařízení. Do výroby se jen tak nedostane a zřejmě Google opouští tento koncept. Zřejmě se soustředí na současnou linii a zejména na své pokusy s vlastním procesorem Google Tensor.

Původní článek 9. 11.

O tom, že společnost Google chystá vlastní ohebný smartphone se spekuluje už poměrně dlouho. První zmínky sahají až do roku 2019, žádného pořádného úniku informací jsme se ale doposud nedočkali. Vzhledem k tomu, že o chystaných Pixelech víme vždy prakticky vše podstatné, jsou ve hře dvě možnosti. Google si dává na utajení informací mnohem více záležet, nebo zkrátka vývoj zařízení pozastavil, jak bylo zveřejněno letos v létě.

Pixel Fold?

Google nedávno uvedl speciální verzi operačního systému Android 12L, upravenou pro tablety a ohebné smartphony s většími displeji, což by mohlo svědčit o plánech společnosti do budoucna. Tedy představení vlastního ohebného řešení. Nyní se také začínají objevovat bližší informace o fotografické výbavě údajně chystaného zařízení.

Informace o fotoaparátech byly nalezeny v poslední verzi APK souboru Google Camera, ve zdrojovém kódu aplikace totiž přibyl řetězec „isPixel2022Foldable“. Daný řetězec, který aplikaci dopomáhá určit zařízení, na které aplikace aktuálně běží, tak odhaluje představení ohebného Pixelu někdy v příštím roce.

Google Pixel 6 Portfolio Shot 345IXG4max 1000x1000 1000x588x

Pixel 6; Zdroj: Google

Aplikace mimo jiné odhaluje také použité fotoaparáty, což může působit jako lehké zklamání. Namísto foťáků z nejnovějších Pixelů 6 by totiž novinka měla dostat dvojici z Pixelu 5 – 12,2MPx Sony IMX363 jako hlavní a 12,2MPx Sony IMX386 pak jako ultraširokoúhlý snímač. Kromě primárních fotoaparátů ukazuje také selfie kameru, tedy spíše selfie kamery. Pro pořizování selfie snímků mají sloužit senzory 8MPx Sony IMX355, přičemž jeden z nich bude na venkovní straně, druhý pak na vnitřní straně displeje.

Zatímco fakt, že ohebný Pixel bude pravděpodobně nejdražší Pixel v historii není příliš překvapivý, šetření zrovna u fotoaparátů naopak překvapit může. Google má však s danými 12,2MPx senzory bohaté zkušenosti. Stejný hlavní fotoaparát totiž používal hned u 4 generací Pixelů, i přesto díky svému postprocesingu dokázal ze snímače vyždímat maximum.

Zdroje: androidpolice.com, xda-developers.com, 9to5google.com

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale rozumí si i s iPadem. Často experimentuje s různými ROM. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim