reklama

Google pracuje na ohebném smartphonu Pixel

Google pracuje na ohebném smartphonu Pixel
2019-05-08T15:30:21+01:00
• 8. 5. 2019

Na trhu existují tři společnosti, které oficiálně představily ohebné smartphony, nebo spíše tablety, které lze složit do podoby mobilního telefonu. Prvním zařízením se stalo FlexPai, ale dle hodnocení zahraničních redaktorů se nejedná o nějak dobré zařízení. Následně jsme se dočkali novinky Mate X od Huawei, která se teprve chystá na trh, ale výrobce neočekává silná prodejní čísla. Třetím zařízením je Galaxy Fold, ale vzhledem k problémům s konstrukcí je prodej pozdržen.

KromÄ› toho i další spoleÄŤnosti plánujĂ­ uvedenĂ­ ohebnĂ©ho zařízenĂ­. Například Motorola pracuje na mobilu Razr, kterĂ˝ bude nabĂ­zet odlišnĂ˝ přístup – z malĂ©ho mobilu se stane velkĂ˝ mobil. NynĂ­ se ale dozvĂ­dáme, Ĺľe i Google si pohrává s ohebnĂ˝m smartphonem.

OhebnĂ˝ Pixel?

V rozhovoru pro CNET sdělil Mario Queiroz, který vede vývoj mobilů Pixel v Googlu, že společnost skutečně pracuje na ohebném smartphonu. V tuto chvíli mají být k dispozici prototypy. V podstatě se potvrzuje dřívější informace, že si Google objednal ohebné displeje přímo od Samsungu.

Mario Queiroz ale sdělil, že v tuto chvíli ale neplánují uvedení ohebného smartphonu Pixel, jen si s touto technologií pohrávají a v podstatě se společnost připravuje na budoucí produkty. Mario sdělil, že zatím chybí dobrý koncept použití („use case“). Jen tak složit nebo rozložit mobilní telefon je jedna věc, ale vhodné použití je druhá. Zde Mario dodává, že musí najít velmi dobré scénáře použití.

Současné ohebné smartphony jsou spíše zařízení, která jsou pěkná a bylo by dobré je vlastnit, ale zatím nevykazují také vlastnosti, že by si někdo řekl, že to prostě musí mít. Google si s touto technologií v podstatě jen pohrává a snaží se vytvořit zařízení, které nebude lákat jen na to, že půjde rozložit nebo složit.

Google: Android oficiálně podporuje ohebná zařízení

Mario Queiroz dodal, že neexistuje jakýkoliv časový rámec pro uvedení ohebného smartphonu Pixel. Nechtějí nic uspěchat a raději budou pracovat na technologii do té doby, než bude opravdu stát za to. Navíc díky svým vlastním prototypům mohou připravovat Android pro ohebná zařízení, což se již nyní děje. Také poznamenal, že se Google nyní soustředí na stávající portfólio smartphonů, kde nyní najdeme po delší době i mobily zapadající do střední třídy.

Zdroje: klgadgetguy.com, cnet.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim