reklama

BudoucĂ­ Android zobrazĂ­ stav baterie

BudoucĂ­ Android zobrazĂ­ stav baterie
2022-09-14T11:40:52+02:00
• 14. 9. 2022

Zdroj: smallandroidphone (se souhlasem)

Google kaĹľdĂ˝ rok vydává novou verzi operaÄŤnĂ­ho systĂ©mu Android, pĹ™iÄŤemĹľ po dobu nÄ›kolika mÄ›sĂ­cĹŻ jsou dostupnĂ© beta verze, v rámci kterĂ˝ch se pracuje na novinkách a vylepšuje se stabilita. NovÄ› ale zavedl tzv. QPR – Quarterly Platform Releases, tedy takovou ÄŤtvrtletnĂ­ verzi, která hlavnÄ› míří na smartphony Pixel, pozdÄ›ji se následnÄ› dostane do AOSP pro všechny vĂ˝robce. Zde se zpravidla neobjevujĂ­ nÄ›jakĂ© zásadnĂ­ novinky, ale tentokrát jsme se doÄŤkali zajĂ­mavĂ© funkce.

Stav baterie

Například mobily od Applu, a nejen ty, obsahují informaci o stavu baterie, respektive o zdraví této součástky. Díky tomu se můžete dozvědět, jestli je baterie v pořádku, nebo přišel čas na samotnou výměnu. Výrobci mobilů se systémem Android toto zpravidla neřeší a nezobrazují takovou informaci.

To se zřejmě s budoucí verzí systému Android změní, jelikož Android 13 QPR1 obsahuje nový indikátor. Ten zobrazuje, jak je na tom samotná baterie v mobilním zařízení. Zde jde spíše o odhad založený na používání mobilu, nabíjení, kapacitě a podobně. Android se následně snaží určit, jestli je stav baterie dostatečný, nebo je zde nějaký problém.

FcKWBhbXEAUkI p 598x1296x

Zdroj: Mishaal Rahman (se souhlasem)

Jak jde vidět na obrázku výše, tak budou celkem čtyři stavy, které mají napovědět, jak je na tom baterie. Je ale otázkou, jestli tato novinka bude součástí systému Android napevno, nebo si výrobci budou moci sami určit, jestli ji zakomponují, či nikoliv. Bylo by na místě, aby se jednalo o nedílnou součást, jelikož u současných mobilů nelze kolikrát určit, jestli je problém v baterii, nebo něčem jiném bez řádného testování.

Zdroje: twitter.com, phandroid.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim