reklama

Budoucí Android zobrazí stav baterie

Budoucí Android zobrazí stav baterie
2022-09-14T11:40:52+01:00
• 14. 9. 2022

Zdroj: smallandroidphone (se souhlasem)

Google každý rok vydává novou verzi operačního systému Android, přičemž po dobu několika měsíců jsou dostupné beta verze, v rámci kterých se pracuje na novinkách a vylepšuje se stabilita. Nově ale zavedl tzv. QPR – Quarterly Platform Releases, tedy takovou čtvrtletní verzi, která hlavně míří na smartphony Pixel, později se následně dostane do AOSP pro všechny výrobce. Zde se zpravidla neobjevují nějaké zásadní novinky, ale tentokrát jsme se dočkali zajímavé funkce.

Stav baterie

Například mobily od Applu, a nejen ty, obsahují informaci o stavu baterie, respektive o zdraví této součástky. Díky tomu se můžete dozvědět, jestli je baterie v pořádku, nebo přišel čas na samotnou výměnu. Výrobci mobilů se systémem Android toto zpravidla neřeší a nezobrazují takovou informaci.

To se zřejmě s budoucí verzí systému Android změní, jelikož Android 13 QPR1 obsahuje nový indikátor. Ten zobrazuje, jak je na tom samotná baterie v mobilním zařízení. Zde jde spíše o odhad založený na používání mobilu, nabíjení, kapacitě a podobně. Android se následně snaží určit, jestli je stav baterie dostatečný, nebo je zde nějaký problém.

FcKWBhbXEAUkI p 598x1296x

Zdroj: Mishaal Rahman (se souhlasem)

Jak jde vidět na obrázku výše, tak budou celkem čtyři stavy, které mají napovědět, jak je na tom baterie. Je ale otázkou, jestli tato novinka bude součástí systému Android napevno, nebo si výrobci budou moci sami určit, jestli ji zakomponují, či nikoliv. Bylo by na místě, aby se jednalo o nedílnou součást, jelikož u současných mobilů nelze kolikrát určit, jestli je problém v baterii, nebo něčem jiném bez řádného testování.

Zdroje: twitter.com, phandroid.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat