Pixel 6; Zdroj: Google
4Domů » Články »
Možná si ještě pamatujete linii Nexus, kterou vydával Google, ale o výrobu se staralo v průběhu času několik výrobců. Jednalo se o referenční smartphony demonstrující čistou podobu systému Android. Ještě zde byl pokus v podobě Google Play Edition, ale ten spíš nevyšel. Již nějakou dobu ale Google produkuje ve zcela své režii modely Pixel. Už od prvních modelů dokazoval, co dokáže například s jedním 12MPx senzorem, který nebyl vyměněn u několika generací. Dnešní novinky Pixel 6 a Pixel 6 Pro přichází ale s větší náloží změn než jen v podobě nového procesoru.
Pixel 5 – Google ustoupil, aby se posunul [recenze]
Když změna, tak pořádná
Jakoby se Google utrhl ze řetězu a někdo si ve firmě řekl, že když mají přijít novinky, tak ve většině specifikací a také v designu. Tím se ostatně nějak moc netajil a ukázal podobu modelů Pixel 6 a Pixel 6 Pro. Rozhodně zadní strana a modul pro focení se vyjímá a nic podobného jen tak nenajdeme u konkurence. Některým se tato designová odvaha líbí, jiní se staví k podobě negativně. Jedno se musí uznat, mobily jen tak nezapadnou mezi ostatními.
Zadní foťáky ale prošly pořádnou změnou. Oba mobily nabízí trochu jinou výbavu, respektive model Pixel 6 Pro má navíc 48MPx snímač se čtyřnásobným optickým přiblížením, případně lze dosáhnout dvacetinásobného s využitím funkce ProRes. Zbylé dva snímače jsou u obou modelů stejné, tedy jeden širokoúhlý a jeden ultra širokoúhlý s 12 MPx. Ten hlavní ale již není starý snímač s 12 MPx. Google rovnou sáhl po 50MPx senzoru, který zachytí mnohem více světla. Nechybí optická stabilizace obrazu a hlavně pokročilé algoritmy pro zpracování obrazu, kterými je Google věhlasný. Možná aspiruje s novinkami na nejlepší fotomobily na trhu.
Pixel 6 Pro; Zdroj: Google
Čtečky otisků prstů jsou již integrované v displejích. Zobrazovací panely mají 90 a 120 Hz, ale verze Pro nabízí technologii variabilní frekvence, takže displej může fungovat v rozmezí 10 až 120 Hz. To bude mít dopad na spotřebu energie, ale právě Pixel 6 Pro má vyšší rozlišení, konkrétně 2K.
Pixel 6 Pro; Zdroj: Google
Samozřejmostí jsou stereo reproduktory, odolnost vůči vodě a prachu nebo bezdrátové nabíjení. Jeho rychlost byla navýšena, stejně jako rychlost nabíjení přes USB C.
Nezapomněli jsme na asi největší překvapení letošních novinek. Mnoho věcí bylo změněno, ale letos Google jde do boje s vlastním procesorem Tensor. Ten je sice vyráběn Samsungem, ale design a návrh si řešil sám Google. Ten se podle vyjádření soustředil spíše na optimalizaci a umělou inteligenci, ale nebude se jednat o ořezávátko. Dle dostupných informací ho můžeme bez větších problémů zařadit mezi top modely, ale jak si stojí v benchmarcích v porovnání s konkurencí, zatím nevíme.
Pixel 6 a Pixel 6 Pro; Zdroj: Google
Softwarová kouzla
Google letos nevydal Android 12 pro Pixely. Novou verzi systému dostali výrobci skrze AOSP a až dnes míří tato novinka mezi starší Pixely. Google totiž dodělával exkluzivní funkce pro své mobily a také čekal právě na představení Pixelů 6. Mezi exkluzivními funkcemi můžeme najít možnost překladu v rámci 55 jazyků, přičemž překlad probíhá přímo na zařízení. To podstatnější se ukrývá ale u foťáků, respektive u funkcí pro fotky. Konečně jsme se dočkali funkce pro vymazání objektu na snímku. Zde se dopočítává obsah, který nahradí vymazanou část. Můžete tak třeba vymazat nežádoucí osoby nebo nějaké subjekty.
Postupně budou některé novinky dostupné pro starší modely Pixel, některé zůstanou jen pro Pixely 6. Tou nejpodstatnější novinkou a rozhodně nejzajímavější, je právě softwarová podpora. Pixel 6 a Pixel 6 Pro dostanou tři generace operačního systému, což znamená, že na tyto mobily zamíří dokonce Android 15. Aby toho nebylo málo, tak bezpečnostní aktualizace budou po dobu 5 let. To vše mohl Google docílit právě díky tomu, že použil vlastní procesor, který si bude udržovat sám a nebude závislý na Qualcommu, jehož cílem není udržovat podporu po nějak dlouho dobu.
Specifikace Pixel 6
- displej: 6,4 palců, 2340 x 1080 pixelů, OLED, 90 Hz, Gorilla Glass Victus
- procesor: Google Tensor + Titan M2
- RAM: 8 GB
- úložiště: 128/256 GB
- Dual SIM (nano + eSIM)
- Android 12
- Foťáky:
- zadní – 50 MPx, OIS
- 12 MPx, ultra širokoúhlý
- přední – 8 MPx
- zadní – 50 MPx, OIS
- IP68, stereo
- čtečka otisků prstů v displeji
- 5G, NFC, Bluetooth 5.2, USB 3.1, Wi-Fi 6E
- rozměry: 158,6 x 74,8 x 8,9 mm, 207 gramů
- baterie: 4600 mAh + 30W přes USB C, 21W bezdrátově, reverzní bezdrátové nabíjení
Specifikace Pixel 6 Pro
- displej: 6,71 palců, 3120 x 1440 pixelů, AMOLED LTPO, variabilních 120 Hz, Gorilla Glass Victus
- procesor: Google Tensor + Titan M2
- RAM: 12 GB
- úložiště: 128/256 GB
- Dual SIM (nano + eSIM)
- Android 12
- Foťáky:
- zadní – 50 MPx, OIS
- 12 MPx, ultra širokoúhlý
- 48 MPx, 4x zoom, OIS
- přední – 11,1 MPx
- zadní – 50 MPx, OIS
- IP68, stereo
- čtečka otisků prstů v displeji
- 5G, NFC, Bluetooth 5.2, USB 3.1, Wi-Fi 6E
- rozměry: 163,9 x 75,8 x 8,9 mm, 210 gramů
- baterie: 5000 mAh + 30W přes USB C, 23W bezdrátově, reverzní bezdrátové nabíjení
Oba smartphony lze již nyní předobjednat na vybraných trzích. Pixel 6 startuje na částce 649 eurech, Pixel 6 Pro pak na 899 eurech.
Zdroj: Tisková konference
💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.
Domů » Články »
Po kia
19. 10. 2021, 22:47Nexus 4, Nexus 6, Nexus 6P, Pixel 2XL, Pixel 6 ????.
To dává smysl. Nejdýl do roka je můj.
David Precechtel
19. 10. 2021, 22:382k je pouze jine oznaceni pro fullhd
Petr Komárek
19. 10. 2021, 20:50A když ho koupím v Německu, tak tam bude možnost přepnout na jazyk čeština? A co audio? HiRes a LDAC má?
Přemysl Vaculík
Češtinu obsahuje, nebude to problém. O audiu nemáme informace.