Google údajně pracuje na kompaktní verzi smartphonu Pixel

Google údajně pracuje na kompaktní verzi smartphonu Pixel
2022-09-17T18:00:00+02:00
• 18. 9. 2022

Zdroj: Google

Pixely 6 byly, a stále i bezesporu jsou skvělé smartphony i přes občasné výrobní vady například vadnými displeji. Oproti předešlým generacím ale ztratily jeden ze základních prvků své identity. Pixely 6 a 6 Pro totiž výrazně narostly, což nemuselo mnoho fanoušků potěšit, jelikož smartphony od Googlu byly vždy oblíbeny také pro své kompaktní rozměry. Nyní se ale začínají objevovat informace o tom, že Google údajně pracuje na novém modelu, který by se měl vrátit zpět ke kompaktním rozměrům.

Pixel Mini?

Co se týká aktuálně dostupných informací, prozatím toho o chystané novince příliš nevíme. Známý leaker @digitalchatstation zveřejnil, že Google chystá nový top model v kompaktním těle, průstřelem uprostřed displeje a designem korespondujícím se zbytkem nadcházející série Pixelů. Kódové označení údajně zní neila. Není tak zcela jasné, jak velký displej by mohla novinka dostat, s největší pravděpodobností by se ale jeho úhlopříčka mohla pohybovat okolo 6 palců, podobně jako u Pixelu 6a.

Google Pixel 6a 1530x849x

Google Pixel 6a; Zdroj: Google

Otázkou ale zůstává, jak velký by byl o údajnou novinku zájem. Dnešní trendy jasně ukazují, že uživatelé povětšinou preferují větší smartphony. Své by o tom mohl říct například Apple se svým iPhonem Mini, který se prodával výrazně pod očekáváním, přičemž mezi aktuálními iPhony 14 již verzi Mini nenajdeme vůbec. Není také zcela jasné, zda jsou tyto informace 100% relevantní, Pixely 6 totiž měly kódová označení podle ptáků a koček (birds a cats).

Zdroje: 9to5google.com, wccftech.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat