reklama

Sony pracuje na novém fotočipu, mohl by mobilní focení posunout na jinou úroveň

Sony pracuje na novém fotočipu, mohl by mobilní focení posunout na jinou úroveň
2021-12-22T18:00:58+01:00
• 22. 12. 2021

Xperia 1 III; zdroj: Dotekomanie.cz

Focení mobilním telefonem postupně s dobou nabralo na obrovské popularitě, mnoho uživatelů má totiž smartphone pořád u sebe a je tak mnohem snazší pořídit momentku právě mobilem než s sebou tahat klasický fotoaparát. I když jsou mobilní fotografie na velmi vysoké úrovni, na fotoaparáty s mnohem většími senzory stále nestačí. Sony, jakožto největší výrobce a prodejce mobilních fotočipů na světě, ale pracuje na nové technologii fotoaparátu, díky které bude možno dosáhnout mnohem lepšího dynamického rozsahu.

Lepší dynamický rozsah a noční fotky

Nová technologie začíná již od úplného počátku, tedy přímo od skládání pixelů. Fotodiody a pixelové tranzistory budou nově umístěny ve vrstvách nad sebou, nikoliv vedle sebe, jako tomu bylo doposud. Podle Sony by tento nový druh senzoru měl potencionálně téměř zdvojnásobit úroveň saturačního signálu oproti běžným senzorům, čímž dosáhne na téměř dvojnásobnou světelnou expozici na jeden pixel. Zjednodušeně řečeno, výsledné fotografie by měly mít až dvojnásobně lepší dynamický rozsah a vypadat tak výrazně lépe.

2 layer transistor pixel technology from Sony presser 1216x660x

Android Headlines

Sony údajně vidí největší potenciál této technologie pro vylepšení selfie kamer, což je z pohledu společnosti zcela pochopitelné. Smartphony Sony Xperia se řadí k těm vůbec nejhorším, co se selfie snímků týče, ať už se bavíme o zařízeních kterékoliv cenovky. Japonský gigant jde také jinou cestou než většina konkurence. Zatímco výrobci jako Samsung či OmniVison volí zejména honbu za megapixely, Sony zvolilo taktiku méně megapixelů, je tak dost pravděpodobné, že i nové snímače budou pořizovat fotografie v „pouze“ 12MPx rozlišení.

Zdroj: androidheadlines.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat